Centralny Plac Zabaw

Czuła Obserwacja – film z muzyką na żywo

20:30 – 2020-08-16 – Wirydarz – wstęp wolny

„Przygody księcia Achmeda” w reżyserii niemieckiej reżyserki Lotte Reiniger oraz nieuwzględnionego w napisach Carla Koche to jedyny zachowany z pierwszych animowanych filmów pełnometrażowych. Był tworzony przez 3 lata metodą wycinankową. Fabułę oparto na motywach „Baśni z tysiąca i jednej nocy”.
Afrykański czarownik chwali się przed kalifem swoim latającym koniem. Władcy tak podoba się zwierzę, że postanawia je kupić. Ponieważ czarownika nie interesuje złoto, zostaje mu zaproponowany skarb, jaki sobie tylko wybierze. Ku rozpaczy Dinarsade, córki kalifa, decyduje się właśnie na nią. Wyborowi przeciwstawia się brat kobiety, książę Achmed, więc czarownik namawia go, żeby sprawdził, jak wspaniały jest koń. Zwierzę jednak unosi go i zabiera z dala od królestwa.
Wraz z Łukaszem i Agą wystąpią Tomasz Piątek oraz Krzysztof Redas, znani z zespołów Tatvamasi i Lublin Street Band lubelscy muzycy jazzowi. Koncert będzie połączeniem elektroniki i eksperymentów z akustycznym pulsującym graniem pełnym wielu planów przenikających się w bardzo plastyczny sposób. Animowany charakter filmu pozwala na większą wolność muzyków w serwowaniu publiczności sonicznych przygód.
Zespół powstał w 2017 r. na potrzebę skomponowania i wykonania na żywo muzyki do niemego filmu Alfreda Hitchcocka „Szampan”. W ciągu ostatnich 3 lat powtórzył ten proces około 20 razy, tworząc muzykę m.in. do „Krwi Poety” J. Cocteau, awangardowych kreskówek W. McCaya, obrazu „Nanook z Północy”, filmów G. Mielies, E.S. Portera, R. Wienie. Z czasem członkowie zespołu rozpoczęli etap niezwiązany z kinem. Czuła Obserwacja często występuje i nagrywa we współpracy z osobowościami muzyki i sztuki w szerszym kontekście, w coraz bardziej imponującym instrumentarium. Pozwala to na stosowanie urozmaiconej palety dźwiękowej, wyjątkowych loopów przygotowywanych indywidualnie do każdego występu i stosowania rozmaitych, zaskakujących instrumentów, jak jedyny na świecie kwadratowy bęben ramowy, portugalskie adufe.

Agu Gurczyńska – obecna w ciągu ostatnich kilku lat na formalnych i nieformalnych sesjach muzycznych, na których wypracowuje swoje indywidualne podejście do zagadnienia śpiewu. Robi to za pomocą własnego języka, w którym najczęściej śpiewa i zapętlanych fraz, czasami tak przetworzonych, że nie przypominają dźwięków ludzkiego głosu.

Łukasz Downar – muzyk i filozof, basista zespołu Tatvamasi, z którym wydał do tej pory 6 płyt i zagrał między innymi w Berlinie, Pradze, Wiedniu, Paryżu, Budapeszcie, Lwowie, Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i wielu miejscach w Polsce. Obecnie nieustannie rozszerza brzmienie swojego autorskiego projektu z Agnieszką Gurczyńską, którym jest Czuła Obserwacja. Przygotowuje otwarcie wydawnictwa muzycznego.

skład:
Łukasz.Downar – bas, keyboardy, syntezator, instrumenty perkusyjne
Agnieszka Gurczyńska – wokal, loop station
Tomasz Piątek – saksofon
Krzysztof Redas – perkusja

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00
oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Arkadiusz Kaźmierak
tel: 81 466 61 09
e-mail: arkadiusz@ck.lublin.pl

Zobacz również

Limboski & Sosnowski

Na przekór pandemicznej martwocie i ogólnemu zniechęceniu Limboski wraz z Sosnowskim napisali piosenkę pt. „Odmrożeni” i ruszają w trasę koncertową w konwencji „double bill”.

Marek Dyjak

Artysta zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty „Piękny instalator”, której premiera odbyła się 29 listopada 2019 r.

Baasch

Muzyk dał się już poznać jako producent o własnym, rozpoznawalnym stylu. Przeplata industrialny chłód i EDM-owy trans w świetnie skomponowanych, mrocznych piosenkach. Po rocznej przerwie wraca pod osłoną „Nocy”.

HAI

HAI to nowe, zdolne dziecko na lubelskiej scenie alternatywnej.
Czuła Obserwacja – film z muzyką na żywo
20:30 wstęp wolny Muzyka

FreshMail.pl