Dom o Zielonych Progach

20:00 – 2018-03-02 – Piwnice CK – 40 zł

Dom o Zielonych Progach to zespół doskonale znany miłośnikom muzyki spod znaku Krainy Łagodności.

Przez kilkanaście lat grupa była filarem i współtworzyła projekt muzyczny „W górach jest wszystko co kocham”, który promował twórczość inspirowaną turystyką górską. Koncerty „Domu…” w schroniskach (Bieszczady, Babia Góra, Andrzejówka, Pasterka, Śnieżnik, Spalona) gromadzą nadkomplety publiczności. Zespół rozpoczął działalność ponad 15 lat temu. W swoich utworach inspiruje się głównie atmosferą wierszy Jerzego Harasymowicza, Wojtka Belona i Kazimierza Węgrzyna – czyli prawdziwą klasyką gatunku. W melodyce zespołu nietrudno domyśleć się inspiracji muzyką folkową, jazzem, a także rockiem. Dynamiczne brzmienie, zaskakujące zwroty harmonii, świetnie wkomponowane skrzypce, podkreślające folkowy charakter utworów „Domu…” – to wyróżniające cechy muzyki grupy.

Ceny biletów
40 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie Rewiry
tel: 81 466 61 22
e-mail: rewiry.lublin@gmail.com

Zobacz również

Kuba Więcek Trio

10 Lublin Jazz Festiwal: Kuba Więcek, 23 letni saksofonista i kompozytor jest bohaterem najgłośniejszego debiutu na polskiej scenie jazzowej minionego roku.

Marc Ribot’s Ceramic Dog

Jeden z najoryginalniejszych gitarzystów naszych czasów.

Ottone Pesante

Przetworzona trąbka i puzon, perkusja – tyle wystarczy, aby zespół brzmiał jak orkiestra: „zła orkiestra dęta, death metal brass band”.

Choroby Pszczół & Jacek Steinbrich

Lublin Jazz Festiwal: Trójmiejski duet łączy się z lubelskim muzykiem i kontrabasistą, aby specjalnie na potrzeby Lublin Jazz Festiwalu zatopić się w niezmierzonych pokładach improwizacji.
Dom o Zielonych Progach
20:00 40 zł Muzyka

FreshMail.pl