Radosław Lis

Don Liso #dancernawsi

21:00 – 2018-12-08 – Sala Widowiskowa – wstęp wolny

Czy, a jeśli to w jakim stopniu, aktor-tancerz może jednocześnie utożsamiać się jako rolnik?

Jaki wpływ na autora miało wychowanie w wiejskiej, wielopokoleniowej rodzinie rolniczej? Korzystając z technik opartych na ruchu autentycznym, performer stara się przekodować i wyrazić to, co wyniósł z pracy na roli jako fundament w swojej pracy cielesnej w przestrzeni tańca.

autor: Radosław Lis; dramaturgia: Andrzej Michalski; muzyka: Mateusz Flis; czas trwania: 50 min

Radosław Lis (ur. 1991) – aktor, tancerz, student Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie (Wydział Teatru Tańca w Bytomiu). Wychował się we wsi Kuczwały (kujawsko-pomorskie). Od najmłodszych lat fascynował się aktorstwem i sztukami plastycznymi. W 2011 rozpoczął przygodę z ruchem od tańca irlandzkiego po taniec współczesny. Współpracował m.in. z Kayą Kołodziejczyk („Harnasie pod Wielką Krokwią”), Rafałem Urbackim („aram Się”, „Gatunki Chronione”), Rudolfem Zioło („Tlen”), Błażejem Peszkiem („Psychoterapolityka”), Jerzym Stuhrem („Bal manekinów”). Tancerz Wrocławskiego Teatru Tańca („Klatka z Łez” – reż. chor. Bożena Klimczak). Występuje także w Teatrze Śląskim w Katowicach („Himalaje” reż. Robert Talarczyk, chor. Kaya Kołodziejczyk). Jako reżyser światła współpracował m.in. z Piotrem Stankiem, Kayą Kołodziejczyk, Pawłem Urbanowiczem i Janem Peszkiem, w asystenturze Pawła Murlika.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:

Zobacz również

Manfred Macx

10. Maat Festiwal: Solo inspirowane futurystyczną powieścią „Accelerando”, a w nim – rekonstrukcja ostatniego dzieła fikcyjnego choreografa-geniusza Manfreda Macxa, złożona z odnalezionych zapisów video.

100 toastów

10. Maat Festiwal: „100 toastów” to autentyczna celebracja, podczas której publiczność zaproszona jest nie tylko do konsumpcji wytrawnego wina ale i do świętowania osiągnięć i porażek postaci, które miały fundamentalny wpływ na naszą wspólną historię.

VOID

10. Maat Festiwal: Wyobraź sobie przyszłość – erę post-humanizmu, gdzie ludzkie ciało jest już tylko reliktem przeszłości, niedoskonałym tworem natury.

Famme, Flow, Frame

10. Maat Festiwal: Spektakl Katarzyny Szugajew ma za zadanie przetestowanie idei „FLOW” i zbadanie parametrów przepływu.
Don Liso #dancernawsi
21:00 wstęp wolny 10. Maat FestivalTaniecTeatr

FreshMail.pl