Lubelski Salon Artystyczny

Dopalacze. Siedem stopni donikąd

14:00 – 2018-02-22 – Sala Widowiskowa – 15 / 25 zł, bilet grupowy: 10 zł

Dopalacze stają się pretekstem do rozmowy o dorastającym pokoleniu, o zaniku wartości oraz o degradacji, której są symbolem. Sztuka składa się z siedmiu odsłon, siedmiu stopni, w ciągu których obnażona zostanie prawda na temat samych dopalaczy oraz motywacji społecznej stojącej za tym nałogiem.

Teatr Kamienica w Warszawie

A czym tak naprawdę są „narkotyki przyszłości”? Z jednej strony są substytutem przygody, potrzebą przeżycia czegoś, czego rzeczywistość nie dostarcza, straszliwym w skutkach „nieznanym światem”, który kusi w czasach, gdy internet, media czy popkultura odzierają świat z wszelkiej tajemnicy. Z drugiej strony dopalacze są narkotykiem pustym, szybkim, łatwym, pozbawionym jakiegokolwiek kontekstu, ideologii, a tym samym wpasowują się idealnie w krytykę zmierzającego donikąd pokolenia skrótu, pokolenia komunikacji smsowej, emotikonów, żyjących dwa dni memów.

Sztuka pt. „Dopalacze. Siedem stopni donikąd”, wyreżyserowana przez Wawrzyńca Kostrzewskiego w Teatrze Kamienica, stawia sobie trudny cel, jakim jest rozmowa z widzami na temat tego, czy naprawdę warto dać się wciągnąć w to bagno. Nie ma tu moralizatorskich połajanek (bo przecież jeśli powiesz młodemu człowiekowi – zabraniam, to najczęściej i tak zrobi na przekór), nie ma nudnych wykładów. Jest celny obraz dorastającego pokolenia, z jego brakiem wartości, znudzeniem, potrzebą przygody.

Włodzimierz Neubart / Chochlik kulturalny

autor: Justyna Bargielska, Wawrzyniec Kostrzewski
reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski
obsada: Olga Sarzyńska, Paweł Koślik, Mateusz Lisiecki-Waligórski

Ceny biletów
15 / 25 zł, bilet grupowy: 10 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Lubelski Salon Artystyczny
tel: 81 466 61 08
e-mail: irenabeata.m@ck.lublin.pl
15 / 25 zł, bilet grupowy (od 10 osób): 10 zł

Zobacz również

Dopalacze. Siedem stopni donikąd
14:00 15 / 25 zł, bilet grupowy: 10 zł Teatr

FreshMail.pl