17:00 - 06.07.2018 - wstęp wolny - więcej

17:00 - 06.07.2018 - wstęp wolny - więcej

„Drogi Wolności” to cykl koncertów dzielnicowych przybliżających mieszkańcom Lublina rolę naszego miasta w procesach wolnościowych Polski, ze szczególnym podkreśleniem roli Lubelskiego Lipca ’80.

Ideą pikników i koncertów na dzielnicach jest przypomnienie i przybliżenie mieszkańcom Lublina, jak ważne w skali kraju były lubelskie wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz istotne znaczenie Lubelskiego Lipca ’80. Do udziału w koncertach dzielnicowych zostali zaproszeni artyści związani z Lublinem – Lubelska Federacja Bardów wraz z gościnnym udziałem młodych twórców z Lublina: Tomasza Momota, Huberta Pyrgiesa „Jahdeck” oraz Mateusza Jaroszewskiego „Fat Matthew” (Chonabibe). Artyści wykonają utwory m.in.: Perfectu, Lady Pank, Lombardu czy Czesława Niemena.

38 lat temu odwaga i rozsądek zjednoczyły się na chwilę w Świdniku i na Lubelszczyźnie, czyniąc poważną rysę na monolicie porządku geopolitycznego. Mówi się słusznie, że przed Sierpniem ’80 był Lipiec ’80. I on należał do Lubelszczyzny. Koncertami dzielnicowymi „Drogi wolności” Lubelski Lipiec ’80 chcemy uhonorować ludzi tamtych dni i tamten czas, kiedy zaczynała się pokojowa rewolucja.

Wydarzenia są realizowane w ramach lubelskich obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”.

Program wydarzenia będzie taki sam dla każdej z dzielnic:

– godz. 17:00 – piknik rodzinny: zabawy i animacje dla całych rodzin
– godz. 19:00 – koncert specjalny „Drogi Wolności”: (w programie utwory, m.in.: Perfectu, Lady Pank, Lombardu, Czesława Niemena w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów z udziałem Tomasza Momota, „Fat Matthew” i „Jahdeck” (Chonabibe)
– godz. 20:30 – kino plenerowe – pokaz filmu Volta, reż. J. Machulski

Podczas pikniku zostanie zorganizowana strefa gastronomiczna dla dzieci i dorosłych.

Pikniki rodzinne i koncerty dzielnicowe „Drogi Wolności”:
– 29 czerwca – Czechów – park przy ul. Koncertowej i Braci Wieniawskich
– 6 lipca – Kalinowszczyzna – wąwóz między ul. Kleeberga a ul. Okrzei
– 13 lipca – Kośminek – teren zielony przy Szkole Podstawowej 32, ul. Sulisławicka, ul. Tetmajera-Przerwy
– 14 lipca – Felin – teren zielony przy Szkole Podstawowej 52
– 15 lipca – Poręba – Park Jana Pawła II – scena