Kino Konfrontacji

Dzień w Juriewie

16:30 – 2019-10-07 – Kino CK – wstęp wolny

Luba, piękna, wyrafinowana śpiewaczka operowa bierze kilka dni urlopu, aby odwiedzić wraz z synem swoje rodzinne miasto Juriew.

Wyjechała z Rosji wiele lat wcześniej dla międzynarodowej kariery. Jej syn, który jeździ z nią po całym świecie, wyrzuca jej, że poświęca mu za mało uwagi. Kiedy docierają do Juriewa, nie spotykają się z miłym przyjęciem – jakby czas zatrzymał się tam kilkadziesiąt lat temu. W pewnej chwili syn Luby znika…

Film wyróżniono na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno oraz Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym, na którym zdobył Grand Prix.

reżyseria: Kiriłł Sieriebriennikow;
obsada: Kseniya Rappoport, Yevgeniya Kuznetsova, Roman Shmakov, Sergei Sosnovsky, Sergei Medvedev, Igor Khripunov;
scenariusz: Yuri Arabov; zdjęcia: Oleg Lukichyov
dramat / Rosja / 2008
czas trwania: 137 min

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
we wrześniu:
pn-pt: 13:00-18:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl

Zobacz również

Uczeń

24. Konfrontacje Teatralne: Światowa premiera filmu miała miejsce na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2016 r., gdzie obraz wyróżniono nagrodą im. François Chalaisa.

Sprawa teatralna

24. Konfrontacje Teatralne: Wiosną 2017 r. Komitet Śledczy przeprowadził pierwsze przeszukania w ramach sprawy karnej, którą wszyscy znają teraz jako „sprawę Sieriebriennikowa”, „siódmego studia” lub „sprawę platformy”.

Korytarz

24. Konfrontacje Teatralne: W „Korytarzu” otrzymujemy rekonstrukcje z doświadczeń kształtujących pokolenie reżysera. To także obraz niespokojnej najnowszej historii Litwy. W jednej z ról zobaczymy Eimuntasa Nekrošiusa.

Wysoka dziewczyna

24. Konfrontacje Teatralne: W nagrodzonym w Cannes, trzymającym za gardło i gęstym od emocji filmie Kantemira Bałagowa oglądamy miasto podnoszące się z ruin i jego mieszkańców.
Dzień w Juriewie

FreshMail.pl