Edna Baud / Michał Chudzicki / Marta Szulc: Nowa Ziemia i 64 krótkie historie

12:00 – 2019-10-26 – Galeria Biała – wstęp wolny

Na wystawę składają się trzy perspektywy artystyczne, których główne medium stanowi malarstwo.

We współczesnym imaginarium piętrzą się utracone jutra i przeszłości, które nigdy nie miały miejsca. W równej mierze ciążą one swą zimną pustką i przytłaczającą pełnią. Paraliżują w stanie sennego odrętwienia, którego kres położyć mógłby tylko błysk prześwitu, zarys kształtu Nowej Ziemi. W jej poszukiwaniu pozostaje czytanie mapy na opak i kreślenie kształtów na pustym przesmyku pomiędzy katastrofą a utopią.

Konstruowanie konstelacji z pokrywających ją ruin przyszłości i przypominanie topografii nieistniejących miejsc, przywołanie byłych i niebyłych ludzi, możliwych i niemożliwych historii, odkrywanie fragmentów odzyskanych wiadomości.

Edna Baud – (ur. 1991), zajmuje się malarstwem i dźwiękiem. Operuje motywami obecnymi w awangardowej tradycji – migawkowym zapisem prozaicznych zdarzeń czy „portretowym” ujęciem przedmiotów codziennego użytku. Przeplata cytaty z popkultury z fragmentami symboliki, odsyłającej do XX-wiecznej filozofii i historii kultury. W efekcie tworzy semiotycznie „gęste” obrazy, pełne wielowątkowych alegorii na kanwie połączeń zapomnianych znaczeń. Mieszka w Lublinie.

Michał Chudzicki – (ur. 1983), malarz i twórca kolaży. Wykreował postać wymyślonego artysty Brunona Larka. Inspiruje się awangardą XX w., a także wątkami zaczerpniętymi z historii sztuki, od średniowiecza po współczesność i popkulturę. Fascynuje go wnętrze, kadr i fragment, które stanowią budulec nowych, własnych, indywidualnie wyobrażonych kompozycji, pełnych precyzyjnego realizmu. Mieszka w Lublinie.

Marta Szulc – (ur. 1980), malarka, miedziorytniczka. Jej twórczość charakteryzuje próba przekroczenia konwencji sztuki współczesnej, jak i tradycji malarstwa akademickiego. W swoich obrazach dotyka aktualnych zagadnień i problemów – to dyskursy o konsekwencjach ekspansji nowych technologii, iluzoryczności cywilizacji czy nieuchronności katastrofy ekologicznej. Mieszka w Milanówku.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pn-pt: 10:00-19:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Galeria Biała
tel. 81 466 61 38
e-mail: biala@ck.lublin.pl
wystawa dostępna:
wt-sb, w godz 12:00-18:00
do 31 października

Zobacz również

Edna Baud / Michał Chudzicki / Marta Szulc: Nowa Ziemia i 64 krótkie historie
12:00 wstęp wolny Wizualne

FreshMail.pl