Katarzyna Szugajew

Famme, Flow, Frame

19:00 – 2018-12-08 – Sala Widowiskowa – wstęp wolny

Spektakl Katarzyny Szugajew ma za zadanie przetestowanie idei „FLOW” i zbadanie parametrów przepływu.

Czy jest możliwe utrzymanie permanentnej płynności w ruchu i narracji?
Jakie jakości wydobywa poddanie się przepływowi, a Jake próba przejęcia nad nim władzy?
Czy kontrolowanie przepływu ogranicza czy wzmacnia ?
Co się dzieje, kiedy to my jesteśmy przepływem ?
Czy taki „FLOW” more być widoczny nawet w stabilnej formie?

“Famme, Flow, Frame” oscyluje wokoło tych pytań, czerpiąc m.in. z technik takich jak terapia czaszkowo-krzyżowa ze swoją teorią „Tidal Flow”; egzotycznego tańca na obcasach, który bazuje na aktywnosci fali w ciele oraz technice narracyjno-ruchowej “NON-STOPPING”, zaczerpniętej od Jeanine Durning.

#kobiece #autentyczne #mistyczne #haptyczne #dotykowe #sensualne

koncepcja i realizacja : Katarzyna Szugajew; support: Kem + Centrum w Ruchu + Mateusz Szymanówka + Kasia Staszewska + Anna Nowicka + Lidia Krotoszyńska + Bonnie Buckner + Alex Baczyński-Jenkins + Krzysiu Bagiński + Ola Knychalska + Yana Androsova + Dawid Nick; czas trwania: 30 min

Katarzyna Szugajew – fotografka i performerka zajmująca sie tematami ciała, ruchu i cielesności. Performowała, m.in. w pracach Alexa Baczyńskiego-Jenkinsa, w Fundacji Galerii Foksal (2018) i Muzeum Sztuki Nowoczesnej (2017) w Warszawie, a także z Andrew Tay’em w „La Chappelle – Scenes Contemporaines” (Montreal 2018, Festiwal „Fierce”, Birmingham 2017). Za spektakl „FAME PRAYER / EATING zdobyli nagrodę na Festiwalu „SummerWorks” w Toronto za „ryzyko i innowacje w tańcu”. Jej prace fotograficzne promowały m.in. spektakle Anny Nowickiej, Marysi Stokłosy i Karola Tymińskiego. Tancerka w spektaklu Doris Uhlich „More than Naked”. Stypendystka holenderskiego Funduszu Mondriaan dla młodych artystów (2013) i prestiżowego Programu DanceWEB (2012).Absolwentka Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie I Warszawskiej Wyzszej Szkoly Psychologii Społecznej. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
w okresie wakacyjnym:
wt-pt: 14:00-19:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:

Zobacz również

Famme, Flow, Frame
19:00 wstęp wolny 10. Maat FestivalTaniecTeatr

FreshMail.pl