Majówka w Wirydarzu

Majówka w Wirydarzu

16:00 - 14.04.2019 - 10 zł - więcej
Kup bilet

Spektakl dla 'maluchów’ powstały w nurcie teatru dla najnajmłodszych (theatre for the very young). Dzieci wkraczają w ptasi świat z jego urokami i niebezpieczeństwami. Mogą aktywnie uczestniczyć w spektaklu pomagając Ptasiowi przyjść na świat, opiekując się nim i doświadczając kolejnych etapów jego stawania się prawdziwym ptakiem. Spektakl jest pomyślany polisensorycznie, dostosowując się tym samym do percepcji małego widza. Najsilniej jednak jest rozbudowana warstwa akustyczna i wizualna spektaklu. Scenariusz powstawał z inspiracji ptasimi odgłosami i zachowaniami,wkomponowanymi następnie w 'ludzką’ fabułę. Sama fabuła, choć zredukowana do minimum (co jest jednym z wyznaczników takiego teatru) pozwala dzieciom wczuć się w losy bohatera, który ma zupełnie podobne i ważkie problemy.

Produkcja: Stowarzyszenie SZTUCZNE
reż: Liza Szczęśliwa