Centralny Plac Zabaw

Fotografia zmiany – warsztaty fotografii dokumentalnej

17:00 - 12.08.2020 - plac przed Centrum Kultury/Oratorium - wstęp wolny/zapisy - więcej
Centralny Plac Zabaw

17:00 - 12.08.2020 - wstęp wolny/zapisy - więcej

Celem warsztatów jest uwrażliwienie osób zajmujących się fotografią na dynamikę przestrzeni publicznej i procesy, którym ona podlega – w jaki sposób się zmienia i jak te zmiany wpływają na naszą codzienność, interakcje i zachowania.

Fotografia to obecnie najbardziej popularna i demokratyczna forma ekspresji twórczej oraz komunikacji wizualnej. To też forma i sposób obserwacji i dokumentacji zmian w świecie, który nas otacza. Pokazuje to co było, co aktualnie jest, oraz potencjał tego, co wydarzy się w przyszłości.
Podczas spotkań udowodnimy Wam, że to świetny moment na skierowanie obiektywu na Wasze najbliższe otoczenie, które w ostatnich miesiącach dynamicznie się zmienia. Obecny czas składnia do skierowania obiektywów na nasze najbliższe otoczenie, podlegające w ostatnich miesiącach intensywnym i zapewne nieodwracalnym zmianom.

To także okazja do zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności, potrzebnych do autorskiej obserwacji tych procesów za pomocą fotografii, oraz realizacji spójnego i komunikatywnego projektu fotograficznego. Wybrane zdjęcia wykonane podczas warsztatów zostaną zaprezentowane w formie wystawy fotograficznej.

Warsztaty są bezpłatne, przeznaczone dla osób powyżej 16 roku życia i posiadających sprzęt fotograficzny (smartfon lub aparat cyfrowy/analogowy) oraz podstawowe umiejętności jego obsługi.

Podzielone są na trzy części:
• teoretyczną – wprowadzenie, przygotowanie teoretyczne i plan działania.
• praktyczną – realizacja zadań, wspólne fotografowanie, praca w terenie (termin do ustalenia z grupą)
• podsumowanie – analiza zdjęć i procesu, fotoedycja i wspólne budowanie narracji za pomocą zdjęć na potrzeby wystawy

Finałem warsztatów będzie wernisaż wystawy w Centrum Kultury w Lublinie (26 sierpnia).
Liczba uczestników/uczestniczek jest ograniczona do kilku osób, aby zapewnić efektywne warunki pracy w niewielkiej grupie.
Organizatorzy skontaktują się z wybranymi osobami.

prowadzenie: Tomasz Kulbowski

wstęp wolny/zapisy