18:00 - 17.01.2018 - Kino CK - 8 / 10 zł - więcej

18:00 - 17.01.2018 - 8 / 10 zł - więcej
Kup bilet

Koniec roku skłania ku podsumowaniom i przemyśleniom na temat minionego czasu, ale także ku snuciu spektakularnych planów na przyszłość. Zimowa selekcja Future Shorts oscyluje właśnie wokół szeroko pojętej kategorii czasu.

Future Shorts Zima to 6 krótkometrażowych filmów: fabuł, dokumentu, teledysku i eksperymentu, pochodzących m. in. z Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii, Brazylii. W programie bowiem m.in. dokumentalny portret zegarmistrza, który “stwarza” czas czy nostalgiczna podróż bohaterki filmu “Cilaos”, związana z godzeniem się z przeszłością. Optymistyczny wymiar czasu jako oczekiwania na nowe doświadczenia odnajdziemy w historii Joan, spragnionej nowych wyzwań i z niecierpliwością patrzącej w przyszłość. Z pewnością w którejś z tych charyzmatycznych postaci odnajdziesz samego siebie.

PROGRAM:

• The Watchmaker, reż. Céline Embleton/ dokument / Wielka brytania /2016 / 9 min
    Poetycki portret irańskiego zegarmistrza, którego filozoficzna zaduma nad rzemiosłem zaprasza do refleksji nad tym, jak my ścieramy się z czasem w pędzącym świecie.
  • The Summer Movie, reż. Emanuel Mare / fabuła / Belgia /2016 / 30 min
    Jest lato. Philippe jedzie samochodem z rodziną na wakacje. Nikt nie przejmuje się turystami, miejscami postojowymi, sierpniowym słońcem, a to niepokoi Philippe. Ma ochotę wracać, ale powstrzymuje go przed tym 9-letni syn, Balthazar.
  • The Combine, reż. Tina Rivera / teledysk / USA / 2017 / 4 min
    Psychodeliczna wizja okresu żniw z zastosowaniem techniki lo-fi.
  • Cilaos, reż. Camilo Restrepo / fabuła / Francja / 2017 / 13 min
    Kobieta wyrusza na poszukiwania swojego ojca, aby dotrzymać obietnicy złożonej umierającej matce. Wiedziona jest rytmem Maloya, rytualnej pieśni z wyspy Reunion. Cilaos to więzy, które wiążą zmarłych i żyjących.
  • Wild Horses, reż. Rory Stewart / fabuła / Wielka Brytania / 2017 / 26 min
    Joan od okresu adolescencji jest unieruchomiona w domu z powodu zespołu chronicznego zmęczenia. Kiedy jednak trener zachęca ją, aby bardziej się starała, ona daje się ponieść emocjom i ryzykując nawrót choroby, opuszcza dom w poszukiwaniu nowych doznań oraz konia.
  • Green Screen Gringo, reż. Douwe Dijkstra / eksperyment/dokument  / Holandia, Brazylia /2016 / 16 min Za zielonym ekranem cudzoziemiec odkrywa czarującą, lecz wzburzoną Brazylię, gdzie ulice są sceną dla polityki, sztuki i uczuć, a gringo może się temu tylko przyglądać. łączny czas: 98 min

8 / 10 zł

Kino CK