Konfrontacje

Genesis 2.0

19:00 – 2019-01-14 – Kino CK – 12 / 15 zł

Czy wskrzeszenie mamuta jest dziś możliwe? Najnowszy film nominowanego do Oscara reżysera opowiada o tajemnicach ukrytych w naturze, fundamencie stworzenia świata i nowej roli, jaką może odegrać w tym procesie człowiek.

Co roku na odległych Wyspach Nowosyberyjskich na Oceanie Atlantyckim zespół zapaleńców poszukuje w wiecznej zmarzlinie kłów mamutów. Wśród nich jest łowca kłów – Peter Grigorjew oraz jego brat Siemion, pracownik naukowy i dyrektor Muzeum Mamutów w Jakucku na Syberii. Cena „białego złota” nigdy nie była tak wysoka, szczególnie na chińskim rynku dóbr luksusowych. Takie znaleziska są też magnesem dla zaawansowanych technologicznie pionierskich genetyków i naukowców, którzy balansują na granicy genetyki i biologii syntetycznej, marząc o przywróceniu do życia wymarłego dawno temu mamuta. Pozyskując zamrożony materiał genetyczny z prawie nienaruszonego DNA z syberyjskiego lodowca, chcą go sklonować, wskrzeszając gatunek.

Najnowszy film nominowanego do Oscara reżysera („Fotograf wojenny”, 2001) opowiada o tajemnicach ukrytych w naturze, fundamencie stworzenia świata i nowej roli, jaką może odegrać w tym procesie człowiek. Bada nie tylko granice pomiędzy nauką a mitem lecz również skutki przejęcia przez człowieka kontroli nad ewolucją. I choć ten obszar badań znajduje się dopiero na wczesnym etapie, to jego efekty mogą za kilka lat zmienić nie do poznania nas samych i świat wokół.

reżyseria: Christian Frei, Maxim Arbugaev
dokumentalny / Szwajcaria / 2018
czas trwania: 113 min

Ceny biletów
12 / 15 zł
Kasa Czynna:
w okresie wakacyjnym:
wt-pt: 14:00-19:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl

Zobacz również

Genesis 2.0
19:00 12 / 15 zł Film

FreshMail.pl