Splat!FilmFest 4: Strach i terror

Hagazussa

21:30 – 2018-11-27 – Kino CK – 12 / 15 zł

Mroczna opowieść o zmaganiu kobiety z jej własnym umysłem.

Ludowy horror, którego akcja dzieje się w XV wieku w Alpach. Młoda pasterka kóz i jej matka żyją w odległej chacie, głęboko w górskim lesie. Kiedy matka w tajemniczy sposób popada w chorobę i umiera, dziewczyna pozostaje z piętnem i traumą. Mija 20 lat. Sama jako matka powoli zaczyna odkrywać mroczną obecność czającą się w starym lesie. W jej psychotycznych urojeniach granica między rzeczywistością a koszmarem zaciera się, gdy ponownie musi się zmierzyć ze śmiercią matki i potwornym złem w niej samej.

„Hagazussa” to mroczna opowieść o zmaganiu kobiety z jej własnym umysłem. W czasach kiedy pogańskie wierzenia w czarownice rozsiewają strach wśród wiejskiego ludu, film usiłuje zbadać cienką granicę między starożytnymi wierzeniami, magią a urojeniową psychozą.
Reżyser przyznaje, że na jego styl wpłynęły inspiracje kinem Andreia Tarkowskiego, Andrzeja Żuławskiego czy Friedricha Wilhelma Murnau. Film doceniany na wielu prestiżowych festiwalach, uznawany przez krytyków za jeden z najwybitniejszych horrorów 2017 roku.

reżyseria: Lukas Feigelfeld
obsada: Aleksandra Cwen, Haymon Maria Buttinger, Claudia Martini
horror / Niemcy, Austria / 2017
premiera: Fantastic Fest 2018
czas trwania: 105 min

Ceny biletów
12 / 15 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Monika Stolat
tel .+48 519 122 799
e-mail: stolat.monika@gmail.com
film w jęz. niemieckim z polskimi napisami, od 16 roku życia

Zobacz również

Głowica

Splat!FilmFest 4: Pełen alegorii i nawiązań do problemów kapitalizmu i migracji pracowniczej film jest cielesnym i klaustrofobicznym doświadczeniem, wychodzącym daleko poza zwykły seans kinowy.

Wilkołak

Splat!FilmFest 4: Zwycięzca tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Tygrysy się nie boją

Splat!FilmFest 4: Magiczny horror z mocnym przekazem, który pozostawi cię w emocjonalnym chaosie. Według Guillermo del Toro to jeden z najlepszych filmów 2017 roku.

Wilczy dom

Splat!FilmFest 4: Maria, młoda kobieta, znajduje schronienie w domu na południu Chile po tym, jak ucieka z sekty niemieckich fanatyków religijnych.
Hagazussa
21:30 12 / 15 zł FestiwalFilm

FreshMail.pl