Konfrontacje

Jeszcze dzień życia

20:15 – 2018-11-18 – Kino CK – 12 / 15 zł

Oparta na książce Ryszarda Kapuścińskiego historia reportera realizującego swoją misję w ogarniętej wojną Angoli w 1975 roku.

Podczas wyprawy Kapuściński zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, których znaczenie będzie wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. To pozwoli mu narodzić się ponownie zarówno jako pisarzowi, jak i człowiekowi.

Pod względem formalnym film jest stylizowaną animacją z fragmentami zdjęć dokumentalnych. Za pomocą narracji animacyjnej opowiedziano historię dziejącą się w przeszłości oraz oddano surrealistyczne realia wojny. Dokument pozwolił autorom uwzględnić pamięć tych, którzy przeżyli, a historii dodać realizmu.

reżyseria: Damian Nenow, Raúl de la Fuente
dokument, animacja / Belgia, Hiszpania, Niemcy, Polska, Węgry / 2018
czas trwania: 85 min

Ceny biletów
12 / 15 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl

Zobacz również

Touch me not

Debiut młodej Rumunki to film bardzo odważny, w większości improwizowany, sytuujący się pomiędzy dokumentem, psychodramą, fabułą a performance'em.

Tomek Kawiak

Film jest swoistą podróżą przez życie Tomka Kawiaka, artysty światowego formatu, który urodził i wychował się w Lublinie.

Nina

To historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów.

Matangi / Maya / M.I.A.

Naczelna buntowniczka branży muzycznej, na której płyty fani czekają z niecierpliwością. Film pokazuje, w jaki sposób M.I.A wykorzystuje muzykę jako narzędzie polityczne i dlaczego tak bardzo zależy jej na postawie outsiderki.
Jeszcze dzień życia
20:15 12 / 15 zł Film

FreshMail.pl