Jazz Bez 2017

Joseph Wieniawski Sextet

19:00 – 2017-12-08 – Studio Koncertowe Radia Lublin – 20 zł cały dzień

Zespół podejmie się reinterpretacji salonowego utworu Józefa Wieniawskiego „Souvenir de Lublin”, nawiązując do tradycji jazzu jako muzyki głośnej, szorstkiej i transowej.

Ten urodzony w Lublinie, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów i pianistów komponował m.in. symfonie, utwory na fortepian, muzykę kameralną, pieśni i romanse. W 2017 r., podczas obchodów 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi, przypada 180. rocznica urodzin artysty.

Kompozycja na fortepian, którą w 1874 r. stworzył w hołdzie dla miasta – „Souvenir de Lublin op. 12” – jest utworem bliskim muzyce jazzowej. Jego struktura, oparta na zestawie wariacji, których układ pozostaje otwarty na interpretację wykonawcy, czyni go bliskim idei improwizacji. Z drugiej strony melodia tematu, na którym oparta jest utwór, dość jednoznacznie kojarzy się z utworami klasyków free jazzu, takich jak Albert Ayler czy Ornette Colmann. Zespół składa się z artystów aktywnych na wielu polach dźwiękowej ekspresji, jednak wspólnym obszarem działalności całego składu jest improwizacja.

Maciej Rodakowski – tenor & soprano sax
Patryk Lichota – tenor & soprano sax
Maciej Połynko – guitar
Jacek Steinbrich – double bass
Łukasz Prokop – drums
Krzysztof Topolski – drums

Ceny biletów
20 zł cały dzień
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Adam Szczepanek
e-mail: jazzbezwlublinie@gmail.com

Zobacz również

Melt Yourself Down

9 Lublin Jazz Festiwal: Jeden z najbardziej elektryzujących fenomenów brytyjskiej sceny muzycznej po raz pierwszy w Polsce.

Flue

9 Lublin Jazz Festiwal: Łącząc instrumenty klawiszowe, bas, perkusję, pady perkusyjne, gramofony i sampler, Flue oscyluje między oldschoolem a nowoczesnością.

Joseph Wieniawski Sextet

Joseph Wieniawski Sextet
19:00 20 zł cały dzień FestiwalMuzyka

FreshMail.pl