22:00 - 16.06.2018 - Wirydarz - wstęp wolny - więcej

22:00 - 16.06.2018 - wstęp wolny - więcej

Kalina Hlimi-Pawlukiewicz, choć debiutuje jako wokalistka i autorka zarówno muzyki i tekstów, od wielu lat występuje jako aktorka w produkcjach telewizyjnych, teatralnych, czy kinowych. Gra na harfie i fortepianie. Swoją debiutancką płytę określa jako „muzykę rozrywkową z poetyckim backgroundem”. Album „Czyste Szumienie” wyróżnia się na wielu poziomach: porywa lekkością, imponuje rozmachem, wzrusza i zachwyca. Przede wszystkim jest oryginalną, muzyczną propozycją najwyższej próby, wymykającą się klasyfikacjom. Pomimo przebojowego potencjału zdecydowanie różni przeważającej większości krajowych produkcji.

W wersji koncertowej „Czyste Szumienie” jest rozbudowane o brzmienie żywych instrumentów i harfę, której akustyczne brzmienie tworzy baśniowy, melodyjny przekaz. Lirykę elektroniczną dominuje band, nadający autentyczność. W ten sposób powstaje „zasilane miłością stworzenie świata, metafizyczna podróż po zakamarkach wspomnień drzemiących w zbiorowej podświadomości, wyjście z mroku do światła” – jak opisują artyści.

Wirydarz

16-06-2018 - wstęp wolny - więcej