Karuzela Sztuki

Karuzela na tropie sztuki – Kobro

16:00 – 2018-10-21 – Sala prób nr 2 – 10 zł / rodzeństwo 5 zł

Cykl warsztatów nawiązuje do najnowszych wydarzeń artystycznych i bieżących wystaw w najbardziej znanych i cenionych muzeach na świecie. Tym razem motywem przewodnim warsztatów stanie się wystawa Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego.
„Une avant-garde polonaise” zostanie otwarta 24 października w Centre Pompidou w Paryżu. Wybitni polscy twórcy zostaną tym samym wpisani do światowego kanonu. Kobro była niezależną artystką, która wierzyła, że rzeźba miała zmieniać przestrzeń otaczającą człowieka, wyznaczać rytm jego życia. Jej awangardowe realizacje po dziś dzień inspirują artystów i projektantów. Mawiała, że sztuka jest eksperymentem w zakresie czystej formy. Podczas części praktycznej udowodnimy, że sztuka może być narzędziem zmieniającym nastawienie człowieka do świata.

prowadzenie: Agnieszka Chwiałkowska, Marta Ryczkowska

Ceny biletów
10 zł / rodzeństwo 5 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
e-mail: karuzela.sztuki@op.pl
zapisy pod adresem: kasa@ck.lublin.pl
zajęcia dla dzieci w wieku 5-11 lat

Zobacz również

Warsztaty tworzenia mechanicznych zabawek

Zapraszamy na warsztaty, podczas których dzieci dowiedzą się, jak w prosty sposób można stworzyć ciekawe zabawki i jak się nimi bawić.

Centralny Plac Zabaw – finał!

Przez cały miesiąc, do 2 września, na Placu będziecie mogli odpocząć, spotkać się z ze znajomymi i poznać ludzi, którzy pomogą Wam odkryć nowe pasje.
Karuzela na tropie sztuki – Kobro
16:00 10 zł / rodzeństwo 5 zł Dla DzieciEdukacjaWarsztaty

FreshMail.pl