Kawiarnia

20:30 – 2017-12-16 – Kino CK – wstęp wolny

Akcja „Kawiarni” toczy się w miejscu pozornie zwyczajnym. Okazuje się, że filiżanka espresso to nie tylko codzienny rytuał, ale przede wszystkim pretekst do przejścia w zwalniającą czas przestrzeń, która zaczyna żyć własnym życiem.

Inspiracji do powstania filmu było kilka: dzieło Jima Jarmusha „Kawa i papierosy”, twórczość Krzysztofa Kieślowskiego (m.in. „Gadające głowy”) czy koncepcja kina dokumentalnego Kazimierza Karabasza.

Główny bohater filmu – kawiarnia Heca, ujawnia swoisty przekrój osobliwości – zarówno tych po jednej jak i po drugiej stronie baru. Dzięki realizacji zdjęć do filmu bywalcy kawiarni tracą na chwilę swoją anonimowość. Kamera, to „cierpliwe oko”, przyglądające się bohaterom i sytuacjom. Nieoczywista, zrywająca z konwencją narracja pozwala stanąć oko w oko z samym sobą, zadając sobie ważne pytania. To pytania również skierowane w stronę widza. Być może kawiarnia jest jednym z niewielu miejsc, gdzie można się na chwilę zatrzymać.

scenariusz i reżyseria: Natasza Ziółkowska-Kurczuk; zdjęcia: Paweł Banasiak; dźwięk: Andrzej Jarski; montaż: Tadeusz Sosnowski; producent: Natasza Ziółkowska-Kurczuk; pokaz przedpremierowy: 8 grudnia 2017

Zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin

reżyseria: Natasza Ziółkowska Kurczuk
dokumentalny/ Polska/ 2017
czas trwania: 60 min

Współorganizator: Cafe Heca

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl

Zobacz również

Kawiarnia
20:30 wstęp wolny Film

FreshMail.pl