Splat!FilmFest

Killing ground

22:00 – 2017-09-15 – Kino CK – 10 zł

Ian i Samantha wyruszają do Parku Narodowego w Tasmanii by w ciszy, z dala od miejskiego zgiełku spędzić czas pod namiotem. Na miejscu znajdują zaparkowany samochód, rozbity namiot bez śladu obecności innych obozowiczów. Podczas wędrówki po lesie znajdują dziecko i spotykają miejscowych myśliwych. Rozpoczyna się ciąg przerażających zdarzeń, który wystawi na próbę związek i psychikę głównych bohaterów dramatycznie walczących o przetrwanie na nieznanym terenie.
Akcja wielu horrorów zaczynała się podobnie; tym razem mamy do czynienia z filmem prowadzonym w niezwykle inteligentny i oryginalny sposób. Uczucie niepokoju towarzyszy widzom od samego początku, a wstrząsająca fabuła, nieoczekiwane zwroty akcji i realizm, także w obrazowaniu przemocy, składają się na obraz wyróżniający spośród innych horrorów surwiwalowych.

Od większości filmów z gatunku survival horror film odróżnia główna postać. Bohater nie jest jednym z cywilizowanych mieszkańców północnych stanów, który pada ofiarą mieszkańców „Ameryki B” podczas wycieczki krajoznawczej. Warren przynależy do tego samego świata, co oprawcy. Polowaniu na przybysza nie towarzyszy atmosfera odwetu, rekompensaty i walka klas, jest za to utrzymane w duchu sportowej rywalizacji. Piekło, które funduje mu pustynny szczep rednecków staje się kolejnym kręgiem piekła, w którym Warren tkwił już wcześniej i które sprawił sobie sam.

survival thriller / Australia / 2016
czas trwania: 88 min


reżyseria: Damien Power; scenariusz: Damien Power; zdjęcia: Simon Chapman; montaż: Katie Flaxman; muzyka: Leah Curtis; obsada: Aaron Pedersen, Ian Meadows, Harriet Dyer, Aaron Glenane; producenci: Joe Weatherstone, Lisa Shaunessy; produkcja: Hypergiant Film, Superpower Film Production, Arcadia; właściciel praw: Films Distribution

Ceny biletów
10 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Monika Stolat
tel .+48 519 122 799
e-mail: stolat.monika@gmail.com
film dla osób od 16 roku życia
film w języku angielskim z polskimi napisami

Zobacz również

Killing ground
22:00 10 zł FestiwalFilm

FreshMail.pl