Otwieramy Centrum Kultury!

Kino w Wirydarzu

21:00 – 2020-07-01 – Wirydarz – wstęp wolny

Zapraszamy na dwa filmowe wieczory w Wirydarzu Centrum Kultury!

W czwartek zaprosimy Was na imponujące Wielkie piękno w reżyserii Paolo Sorrentino. To portret starzejącego się dziennikarza, który oddając się doczesnym przyjemnościom uczestniczy w rzymskim „słodkim życiu”, jednocześnie pozostając jego bystrym obserwatorem. Film zainauguruje nowy cykl filmowy „Ogród rozkoszy ziemskich”. Obraz Hieronima Boscha stał się dla nas inspiracją podczas pracy nad kształtem filmowego repertuaru. W „ogrodzie” Centrum Kultury zaprezentujemy dzieła, które swoją tematyką nawiązują do tego zagadkowego tryptyku. Wybraną selekcją filmów chcemy udowodnić, że za scenami „dla dorosłych” często kryje się przysłowiowe „drugie dno”, stanowiące o wartości artystycznej prezentowanego dzieła. Piątkowy wieczór to gratka dla fanów muzyki i grupy Depeche Mode. Przedpremierowo wyświetlimy zapisy dwóch berlińskich koncertów zespołu z trasy „Global Spirit”.

DEPCHE MODE: SPIRITS IN THE FOREST-PROJEKCJA ZAPISU KONCERTÓW

Niepowtarzalna okazja dla fanów muzyki i grupy Depeche Mode! Przedpremierowo wyświetlimy zapisy dwóch berlińskich koncertów zespołu z trasy „Global Spirit”. o wielkim sukcesie kinowym, jakim okazał się film „Depeche Mode: SPiRiTS in the Forest”, zespół zaprasza fanów na kolejne spotkanie ze swoją twórczością. W Wirydarzu Centrum Kultury wyświetlone zostaną zapisy dwóch berlińskich koncertów w amfiteatrze Waldbühne, które jeszcze nigdy nie były opublikowane w całości. Projekcja jest związana ze światową premierą czteropłytowego wydawnictwa zespołu „SPiRiTS in the Forest”.

 

WIELKIE PIĘKNO


Oszałamiające wizualnie sceny i ujęcia oraz genialna rola Toniego Servillo. Przez wielu krytyków porównywany do filmów kanonu włoskiego kina takich jak „Słodkie życie” i „Noc”. Jep Gamberdella – przystojny, czarujący mężczyzna – pomimo pierwszych oznak starzenia się w pełni korzysta z miejskiego życia. Chodzi na szykowne kolacje i przyjęcia, gdzie jego bystry dowcip i przyjemne towarzystwo są zawsze mile widziane.

W Galerii Białej będziecie mogli zobaczyć wystawę „Przeżyte i przeszyte” Anny i Ireny Nawrot. Pracownia Sztuczka zaprasza też codziennie na wystawę ilustracji Moniki Trypuz, stworzonych do książek jej autorstwa oraz Janusza Picha, zatytułowaną „Jeżozwierze i Dziadek do wnuczka”.
Nie zapomnijcie zajrzeć do księgarni Dosłownej, która jest otwarta od 15 czerwca.

Po dobrej kawie w kawiarni Centralnej warto zajrzeć także do Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej i wypożyczyć dobrą książkę.


PROGRAM:

25.06 / czwartek
godz. 12:00-18:00 – wystawa Anny i Ireny Nawrot: Przeżyte i przeszyte / Galeria Biała / wstęp wolny
godz. 21:00: Ogród rozkoszy ziemskich: Wielkie piękno / Wirydarz CK / wstęp wolny

26.06 / piątek
godz. 12:00-18:00 – wystawa Anny i Ireny Nawrot: Przeżyte i przeszyte / Galeria Biała / wstęp wolny
godz. 20:30 – Depeche Mode: Spirits in the Forest – projekcja zapisu koncertów  / Wirydarz CK / wstęp wolny

30.06 / wtorek
godz. 12:00-18:00 – wystawa Anny i Ireny Nawrot: Przeżyte i przeszyte / Galeria Biała / wstęp wolny
godz. 20:30 – Benshi Live: Cyrk / Wirydarz CK / wstęp wolny

1.07 / środa
godz. 21:00 – LFF cały rok: Taksówkarz /
Wirydarz CK / wstęp wolny

Każdy uczestnik wydarzenia zostanie poproszony o wypełnienie oświadczenia o stanie swojego zdrowia zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia

Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa uczestników

Regulamin funkcjonowania Centrum Kultury w związku z organizacją imprez i wydarzeń kulturalnych w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
otwarta od 19 stycznia 2021
we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00
tel. 81 466 61 40
W pozostałych dniach prosimy o kontakt mailowy (kasa@ck.lublin.pl).

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Kino w Wirydarzu
21:00 wstęp wolny Dla DzieciFilmMuzykaWizualne

FreshMail.pl