Kiss the boy / Przekonanie o gniciu własnych organów i rozpadzie organizmu

12:00 – 2018-07-14 – Galeria Biała – wstęp wolny

Viola Głowacka „Kiss the boy”
Artystka znana dotychczas z rysunków i malarstwa figuratywnego, w którym portretuje kobiety i mężczyzn (czasami również siebie) w nieoczywistych sytuacjach i egzystencjalnych rozterkach.
Postaci przyjmują wystudiowane pozy i wydają się wyobcowane, tragiczne, przesadnie wyestetyzowane. W Galerii Białej Głowacka zaprezentuje zupełnie nowy projekt artystyczny, w którym jedna z sal przeistoczy w sypialnię, w stylistyce dekoracyjnej przesady i powierzchownego blichtru. Estetyka ta pochodzi z marzeń przypisywanym kobietom w wieku średnim, które przeciwstawiane są zwykłemu życiu i banalności. Ekspozycję dopełnią nowe obrazy oraz film, dedykowany wystawie.

Jakub Gliński „Przekonanie o gniciu własnych organów i rozpadzie organizmu”
Malarz, artysta audiowizualny, muzyk eksperymentalny i performer. Jego prace malarskie sytuują się w opozycji wobec malarstwa akademickiego. Skupia się on na samym procesie tworzenia, który opiera na intuicyjnym czy wręcz podświadomym działaniu i ekspresyjnym geście. W swoich obiektach posługuje się estetyką „trash and error”. Wykorzystuje w nich znalezione przedmioty codziennego użytku oraz odpady niewiadomego pochodzenia i przeznaczenia. Performatywne działania traktuje jako parateatralne występy, w trakcie których uwalnia z siebie ukryte pokłady emocji o niezwykle silnej ekspresji. Jest też uznanym na scenie polskiej i zagranicznej twórcą muzyki eksperymentalnej.
Na wystawie zaprezentuje wielkoformatowe malarstwo oraz opartą o ready-mades instalację obejmującą klatkę schodową, prowadzącą z Patio do Sali Dolnej.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Galeria Biała
tel. 81 466 61 38
e-mail: biala@ck.lublin.pl
wystawa dostępna:
wt - pt, w godz 12:00-18:00
do 20 lipca

Zobacz również

Kiss the boy / Przekonanie o gniciu własnych organów i rozpadzie organizmu
12:00 wstęp wolny Wizualne

FreshMail.pl