KL Lublin, opowieść o nieludzkości

12:00 – 2018-05-12 – Oratorium – wstęp wolny

Projekt fotograficzny „KL Lublin opowieść o nieludzkości” w swojej artystycznej wizji stara się pokazać miejsce, które nigdy nie powinno powstać, jako ludzkie dzieło przeciwko innym ludziom. Pozorny brak emocji ma za zadanie spotęgować atmosferę grozy i pobudzić wyobraźnię, jak to miejsce funkcjonowało i do jakich okrucieństw zdolny jest człowiek. W ramach projektu powstało 20 fotoobrazów wystawienniczych oraz album fotograficzny, który będzie dostępny podczas wernisażu.

Grzegorz Pawlak – zawodowo urzędnik, z zamiłowania fotograf-samouk. Członek Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego (prezes w latach 2011-2013, od 2014 roku członek Rady Artystycznej LTF). Fotografuje wszystko co nas otacza, czego na co dzień nie zauważamy bądź ignorujemy. Z aparatem praktycznie się nie rozstaje, Brał udział w wielu wystawach zbiorowych m.in. w organizowanej w 2013 r. przez Roberta Kuśmirowskiego dorocznej prezentacji środowisk artystycznych No Budget Show 5% oraz Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii „Konfrontacje 2014”. Miał także wystawy indywidualne połączone ze spotkaniami autorskimi np. w ramach VIII Lubelskich Dnii Fotografii 2014, festiwalu L`ART (2013,2014) który odbył się w Lubartowie, a także na spotkaniach z młodzieżą szkolną. Jego twórczość była prezentowana m.in. w Hades Szeroka Art Festival Salon Ludzi Ciekawych, a także, jako fotograficzne odkrycie w trakcie III spotkania Akademii Odkryć Fotograficznych, brał udział w Fotograficznej Nocy Kultury zorganizowanej przez Akademię Odkryć Fotograficznych przy Centrum Kultury w Lublinie (Noc Kultury 2014). Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych, także tych międzynarodowych. Laureat m.in. I miejsca w kategorii „Miejsce” oraz Grand Prix w konkursie Lublin Obiektywem Malowany (2012-2013) oraz I miejsca w kategorii Aktorzy w IV Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym Teatr w Obiektywie (w ramach XXIII Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku). Poza prezentacją własnej twórczości często pełni rolę jurora w konkursach fotograficznych, kuratora lub pomysłodawcy wystaw i przedsięwzięć kulturalnych.

Jego fotografie były prezentowane w albumach fotograficznych, a także posłużyły, jako ilustracje artykułów o Lublinie w wielu czasopismach o zasięgu lokalnym jak i ogólnopolskim.

Zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego
tel. 81 466 61 23
e-mail: nik7@go2.pl

Zobacz również

KL Lublin, opowieść o nieludzkości
12:00 wstęp wolny Wizualne

FreshMail.pl