Takie Rzeczy!

Kompendium roślin, których nie ma – ilustracja i kolaż z Hekla Studio

12:00 – 2018-03-10 – Sala prób nr 2 – 50 zł

Tematem spotkania będą techniki tworzenia ilustracji i projektów graficznych, a w szczególności kolażu i frotażu.

Te metody plastyczne, stworzone przez pierwsze awangardy i charakterystyczne dla projektów Hekla Studio posłużą nam do wykonania serii pocztówek. Podczas spotkania weźmiemy na warsztat formy organiczne i roślinne. Kolaże i ilustracje „roślin, których nie ma” staną się pretekstem do rozmów o tworzeniu znaków graficznych i symboli z haseł i słów, czy sposobach na selfpublishing. Postaramy opowiedzieć o eksperymentach, sposobach na gromadzenie materiałów do projektów i naszym alfabecie projektowania ilustracji.

Poszczególne projekty (kolaże i ilustracje) zamkniemy w serii pocztówek, rozmawiając przy okazji o sposobach na przekształcanie pojedynczych elementów w projekt graficzny. Każdy uczestnik zabierze ze sobą swój egzemplarz „Kompendium roślin, których nie ma” z roślinami wymyślonymi przez uczestników i uczestniczki.

Hekla Studio tworzą graficzki Paulina Oknińska i Monika Proniewska. Studio zajmuje się projektowaniem różnego rodzaju druków (plakatów, artbooków, zinów) oraz ilustracją. Prace Hekli były publikowane między innymi w magazynie „Usta”, „Zwykłe Życie”, „g’rls ROOM”, „Non/fiction – nieregularnik reporterski”.

Ceny biletów
50 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
zapisy: ck.takierzeczy@gmail.com
opłata: 50 zł
ilość miejsc: 10
czas trwania: 4 godziny

Zobacz również

Kompendium roślin, których nie ma – ilustracja i kolaż z Hekla Studio
12:00 50 zł Warsztaty

FreshMail.pl