Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej

10:00 – 2016-10-30 – Sala Czarna – wstęp wolny

Opowiedz nam o miejscach, które kochasz. Wyśpiewaj, czym jest dla ciebie ojczyzna.
Patriotyzm nie musi być nudny i niemodny. Od 8 lat nasz Konkurs pokazuje, że to wciąż żywa wartość, którą chcemy się dzielić.

Uczestnicy, od uczniów szkoły podstawowej do osób starszych, opowiadają słowem i muzyką o ważnych dla nich miejscach – o Polsce, Lubelszczyźnie czy dzielnicy miasta. Zapraszamy mieszkańców Lublina i całego województwa.
Mamy nadzieję, że Konkurs będzie okazją do kształtowania uczuć patriotycznych, upowszechniania polskiej tradycji narodowej, wzmocnienia identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym. Umożliwi propagowanie kultury żywego słowa poprzez recytację i śpiew oraz wymianę doświadczeń i pomysłów w tym zakresie. Będzie również okazją do prezentacji dorobku artystycznego recytatorów, solistów, zespołów wokalnych i wokalno – instrumentalnych, chórów oraz promowania własnej, autorskiej twórczości, tworzenia i poszerzania repertuaru patriotycznego.

Uczestnicy wskazani przez Jury wystąpią w Koncercie Galowym, który odbędzie się 14 listopada 2016 r. w ramach lubelskich obchodów 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Edukacja Kulturalna
tel. 81 466 61 51
e-mail: edukacja@ck.lublin.pl
Zgłoszenia do Konkursu przyjmujemy do 14 października

25.10wtorek
10.00
Turniej Poezji i Prozy
Uczestników obowiązuje prezentacja jednego utworu (wiersz lub fragment prozy). Mamy nadzieję, że poszukiwania repertuarowe zaowocują wykonywaniem tekstów, które są bliskie recytatorom – opisujących i mówiących o własnym, indywidualnym rozumieniu pojęcia „ojczyzna”
29.10sobota
10.00
Turniej Pieśni - konkurs wokalny
chóry
30.10niedziela
10.00
Turniej Pieśni - konkurs wokalny
soliści i zespoły wokalne
31.10poniedziałek
10.00
Turniej Pieśni - konkurs wokalny
chóry, soliści i zespoły wokalne
Konkurs Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej
10:00 wstęp wolny Edukacja

FreshMail.pl