Kino Konfrontacji

Korytarz

20:00 – 2019-10-10 – Kino CK – wstęp wolny

W „Korytarzu” otrzymujemy rekonstrukcje z doświadczeń kształtujących pokolenie reżysera. To także obraz niespokojnej najnowszej historii Litwy. W jednej z ról zobaczymy Eimuntasa Nekrošiusa.

Symboliczna atmosfera korytarza ukazanego w filmie jest zawieszona pomiędzy „wczoraj” a „jutro”. Wiele otwiera się w nieznane. Reżyser i jednocześnie odtwórca głównej roli odbywa wędrówkę po pokojach jednej ze zniszczonych wileńskich kamienic. Przy akompaniamencie wyjątkowo intensywnej ścieżki dźwiękowej obserwujemy serię niezwykle wyrazistych twarzy, gestów i obrazów. Za pomocą luźno powiązanych ze sobą scen film opowiada o życiu kilku przypadkowych postaci. Mężczyzna zagląda do mieszkań, obserwuje ludzi na placu przed budynkiem.

reżyseria: Šarūnas Bartas;
scenariusz: Šarūnas Bartas;
obsada: Mantvydas Janeliūnas, Daiva Kšivickienė, Šarūnas Bartas, Viacheslav Amirhanian, Katerina Golubeva
zdjęcia: Vladas Naudžius, Rimvydas Leipus; montaż: Mingailė Murmulaitienė
dramat / Niemcy, Litwa / 1995
czas trwania: 80 min

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
we wrześniu:
pn-pt: 13:00-18:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl

Zobacz również

Dzień w Juriewie

24. Konfrontacje Teatralne: Luba, piękna, wyrafinowana śpiewaczka operowa bierze kilka dni urlopu, aby odwiedzić wraz z synem swoje rodzinne miasto Juriew.

Uczeń

24. Konfrontacje Teatralne: Światowa premiera filmu miała miejsce na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2016 r., gdzie obraz wyróżniono nagrodą im. François Chalaisa.

Sprawa teatralna

24. Konfrontacje Teatralne: Wiosną 2017 r. Komitet Śledczy przeprowadził pierwsze przeszukania w ramach sprawy karnej, którą wszyscy znają teraz jako „sprawę Sieriebriennikowa”, „siódmego studia” lub „sprawę platformy”.

Wysoka dziewczyna

24. Konfrontacje Teatralne: W nagrodzonym w Cannes, trzymającym za gardło i gęstym od emocji filmie Kantemira Bałagowa oglądamy miasto podnoszące się z ruin i jego mieszkańców.
Korytarz

FreshMail.pl