Krąg snów: nowatorska metoda pracy ze snami – wykład i ceremonia

17:00 - 12.02.2019 - Pracownia Latających Warsztatów Rękodzieła - wstęp wolny - więcej

17:00 - 12.02.2019 - wstęp wolny - więcej

Informujemy, że limit miejsc na wykład oraz warsztaty został wyczerpany. Dziękujemy za zgłoszenia.

Zapraszamy na wykład i spotkanie na temat snów z Natalią Miłuńską.

Czy fascynują Cię sny? Czy chciałbyś/chciałabyś znaleźć klucz do ich zrozumienia? Jeśli sny są dla Ciebie ważne zapraszamy spotkanie, na którym będziemy zgłębiać sny i śnienie. Spotkanie będzie miało formę wykładu i ceremonii.

Wykład będzie wprowadzeniem do nowatorskiej metody pracy ze snami, jaką jest Krąg Snów. Wywodząca się z rdzennych kultur, opisana i wypraktykowana przez terapeutkę Connie Kaplan metoda sprawia, że sny stają się narzędziem transformacji, źródłem wiedzy, odwagi i inspiracji. Opowiemy, jak wygląda praca w kręgu snów i co daje uczestniczkom. Omówimy wiele różnych rodzajów snów – nie tylko te psychologiczne, ale też szamańskie, profetyczne, czy sny- przekazy. Pokażemy, co o śnieniu sądzi starszyzna rdzennych kultur, co współczesna nauka, a w jaki sposób czerpią z nich artyści/twórcy.
Ceremonia Dawania Snów jest ulubioną formą pracy ze snami w wielu Kręgach Snów. Będziemy dzielić się snami, nawzajem się inspirować i karmić swoją psyche/duszę obrazami ze snów.

Zajęcia przeznaczone dla dorosłych i młodzieży licealnej. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci.

Spotkanie odbędzie się 12 lutego w godz. 17:00-19:00 i obejmuje jedno spotkanie. (miejsce: pracownia Latających Warsztatów nr 257a, II p.)

Do przyniesienia na zajęcia:
– flamastry/ pisaki
– jeśli ktoś prowadzi, to można przynieść swój dziennik snów (dla chętnych)

prowadzenie: Natalia Miłuńska – z wykształcenia antropolożka współczesności. Stworzyła autorską, unikalną metodę pracy z cyklem i ciałem. Od 13 lat odbudowuje w Polsce tradycję Czerwonego Namiotu, prowadzi wykłady, warsztaty i ceremonie dla kobiet i dziewczynek, a także Krąg Snów oraz sesje indywidualne pracy z ciałem i snami. Stworzyła stronę sklep.miesiaczka.com i firmę Naya produkującą ekologiczne podpaski. Przez lata współtworzyła Stowarzyszenie Kobiet Dakini, od 2013 roku współprowadzi wyprawy na Kretę razem z mamą, Aniją Miłuńską. Napisała też książkę: 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki, czyli jak zamienić ból w przyjemność. Przez życie prowadziły ją sny – w bliskich relacjach, poszukiwaniu pracy, życiowych transformacjach. Poznała wiele ciekawych, psychologicznych i terapeutycznych szkół zajmujących się snami, ale czuła, że w snach jest o wiele, wiele więcej. W 2008 trafiła na książkę Connie „Śnienie jako duchowa praktyka” i zapragnęła poznać jej autorkę. W 2009 ukończyła Dream Circle Leadership Course i zaczęła prowadzić krąg snów. Przez następne pięć lat jego działania wiele nauczyła się o snach, poznała wielu pięknych śniących i wiele snów różnych ludzi, dzięki czemu zajrzała „pod podszewkę rzeczywistości”.

Pracownia Latających Warsztatów Rękodzieła

s. 257a