Lublin Jazz Festiwal

Louis Moholo-Moholo „4 Blokes”

21:00 – 2017-04-23 – Sala Widowiskowa – bilet całodniowy: 70 zł

Magazyn The Guardian opisał „4 Blokes” jako „zadziwiający zestaw intensywności”, a lidera jako „robiącego obecnie najlepszy jazz”.

Elektryzujące występy na żywo Moholo-Moholo nadal wykazują tę samą bezkompromisową kreatywność, dzięki której Louis Moholo zyskał miano jednej z przełomowych postaci sceny muzycznej ostatniego półwiecza. W skład jego niezrównanego kwartetu wchodzą najlepsi muzycy. Saksofonista Jason Yarde to jeden z najbardziej rozchwytywanych muzyków swojego pokolenia. Od ponad dwóch dekad występuje z najważniejszymi zespołami sceny jazzowej. Jest znanym i uznanym kompozytorem (współpracował m.in. z London Symphony Orchestra). John Edwards to jeden z najbardziej pożądanych kontrabasistów, regularnie pojawia się na scenie u boku takich postaci jak: Evan Parker, Peter Brotzmann i Roscoe Mitchell. Jego kreatywność, niezrównane brzmienie i energia skłoniły środowisko muzyczne do zredefiniowania możliwości wykorzystania kontrabasu. Alexander Hawkins jest pianistą, który – obok bogatej kariery jako lider zespołu – występował z takimi muzykami jak Marshall Allen, Mulatu Astatke, Evan Parker, John Surman i wielu innych.

Louis Moholo – drums
Alexander Hawkins – piano
John Edwards – double bass
Jason Yarde – saxes

Ceny biletów
bilet całodniowy: 70 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Impresariat
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09
bilety:
- 70 zł - całodniowe, m. siedzące


Zobacz również

Melt Yourself Down

9 Lublin Jazz Festiwal: Jeden z najbardziej elektryzujących fenomenów brytyjskiej sceny muzycznej po raz pierwszy w Polsce.

Drobka / Weller Duo

Jazz w mieście: Drobka i Weller - dwaj muzyczni bracia ze środkowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych grający głęboką i oryginalną muzykę improwizowaną

Silva Rerum

Jazz w mieście: Muzyczna opowieść zespołu Silva Rerum jest daleko posuniętą interpretacją, a niekiedy tylko swobodną inspiracją kompozycjami epoki renesansu.

Edi Nulz

Jazz w mieście: Edi Nulz - parszywy punk-jazz w kameralnej wersji.
Louis Moholo-Moholo „4 Blokes”
21:00 bilet całodniowy: 70 zł FestiwalMuzyka

FreshMail.pl