- Jazz w mieście -

LOVE

19:00 – 2017-04-27 – Kościół Ewangelicko-Augusburski pw. Świętej Trójcy, ul. Ewangelicka 1 – wstęp wolny

Sekstet został założony przez saksofonistę Jędrzeja Łagodzińskiego z myślą o roli, jaką miłość łącząca ludzi odgrywa w muzyce.

Muzyka LOVE umyka klasyfikacji, łącząc w sobie różne wpływy: od europejskiego chóru sakralnego, free-jazzu, muzyki spirytualnej, muzyki popularnej, free-improwizacji, aż do muzyki Dalekiego Wschodu. Opiera się na intuicji, cechuje ją prostota i zaufanie do mantrycznej powtarzalności. Ciepłe harmonie, wspólny śpiew i organiczna dynamika nadaje brzmieniu zespołu intymny charakter.

W skład zespołu wchodzą młodzi, uznani muzycy z Polski, Szwecji i Danii, którzy mają na swoim koncie współpracę z takimi międzynarodowymi legendami muzyki jak: Roscoe Mitchell, Jason Moran, Wadada Leo Smith, William Parker, Jim Black, Rudi Mahall i Jerzy Mazzoll. Członkowie zespołu występowali na znaczących europejskich festiwalach, takich jak Roskilde Festival, Copenhagen Jazz Festival, Singer Jazz Festival, Jazz w Ruinach, Mózg Festival.

Jędrzej Łagodziński – sax & compositions
Lo Ersare – vocal
Rasmus Kjærgård Lund – tube
Asger Thomsen – double bass
Szymon Gąsiorek – drums

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Impresariat
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09

Zobacz również

Melt Yourself Down

9 Lublin Jazz Festiwal: Jeden z najbardziej elektryzujących fenomenów brytyjskiej sceny muzycznej po raz pierwszy w Polsce.

Flue

9 Lublin Jazz Festiwal: Łącząc instrumenty klawiszowe, bas, perkusję, pady perkusyjne, gramofony i sampler, Flue oscyluje między oldschoolem a nowoczesnością.
LOVE
19:00 wstęp wolny FestiwalMuzyka

FreshMail.pl