17:00 - 17.01.2019 - Kino CK - wstęp wolny - więcej

17:00 - 17.01.2019 - wstęp wolny - więcej

Cykl Lubelski Festiwal Filmowy cały rok to szansa na zobaczenie najciekawszych projekcji filmów połączonych tematem, formą, bądź ideą, pokazywanych lub zgłoszonych do LFF.

1. Kapitalistis / reż. Pablo Muñoz Gómez / Belgia, Francja/ 2017 / 14 min
Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, a 5-letni syn niezbyt zamożnego kuriera Georgesa marzy o nowym tornistrze. Niestety, o najdroższym w sklepie… Film nagrodzony m.in. na MFF w Locarno i nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej.
2. Biały / reż. David Moya / Wielka Brytania / 2017 / 15 min Po śmiertelnym zatruciu podczas rejsu biały mężczyzna trafia do niezwykłego biura zajmującego się reinkarnacjami. Dowiaduje się, że w następnym wcieleniu nie może być biały. To wywołuje dziwaczną rozmowę.
3. Do samodzielnego złożenia / Ready to Assemble / reż. Astrid Thorvaldsen, Erik Paulsen / Norwegia / 2017 / 21 min
Rune i Pernille odkrywają, że ich stolik uległ niespodziewanemu zniszczeniu. Wybierają się więc na zakupy. Nie wiedzą, że właśnie padli ofiarą spisku.
4. Dziadek / Aaba / reż. Amar Kaushik / Indie / 2016 / 22 min
Rolnik dowiaduje się, że ma raka płuc i umrze za kilka tygodni. Zaczyna więc kopać grób. Ale życie zaskoczy go jeszcze raz. Film nagrodzony na Berlinale. Złoty Mrówkojad w konkursie Mistrzowie Tematu LFF 2018.
5. Leader / reż. Katia Priwieziencew, Igor Priwieziencew / Polska / 2018 / 19 min
Grupa mężczyzn gnębionych przez kobiety dołącza do kursu budowania zdrowych relacji. Trener stosuje bardzo kontrowersyjne metody…

Kino CK

Kinoteatr Projekt