Lubelski Festiwal Filmowy [ONLINE]

16:30 – 2020-11-27 – Online – wstęp wolny

14. edycja Lubelskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się w dniach 23-28 listopada w formule online.

To najbardziej zróżnicowany tematycznie, stylistycznie i formalnie, najbardziej rozbudowany programowo międzynarodowy festiwal filmowy w Lublinie. W tym roku najciekawsze nowości filmowe z całego świata, które znalazły się w programie, będą na wyciągnięcie ręki: dostęp do wszystkich tytułów festiwalowych oraz wydarzeń jest bezpłatny, a za pośrednictwem Internetu LFF będzie mógł zagościć w domach w całej Polsce.

Autorzy z całego świata zgłosili na festiwal 1465 shortów i filmów pełnometrażowych, spośród nich w programie pojawi się ponad 100 prac. Ponad połowa programu filmowego to polskie i europejskie premiery, kilka filmów będzie miało na LFF premierę światową. Widzowie będą mogli zobaczyć filmy rywalizujące w 8 konkursach krótkometrażowych i jednym pełnometrażowym o statuetki Złotego Mrówkojada.

W jury tegorocznej edycji zasiądą: Katarzyna Borowiecka (dziennikarka, autorka nagradzanej audycji ABCpopkultury w radiowej Trójce, prowadząca magazynu Aktualności FIlmowe w Canal+); Agnieszka Pisarek (filmoznawczyni, krytyczka filmowa związana od 2016 r. z kanałem Sfilmowani na YouTube) oraz Dawid Adamek (założyciel i twórca kanału Sfilmowani).


DŁUGIE METRAŻE

Jednym z mocniejszych punktów tegorocznego programu jest konkurs Fokus: Pełny Metraż, gdzie obok uznanych polskich tytułów takich jak „Eastern” Piotra Adamskiego czy „Supernova” Bartosza Kruhlika pojawią się niezależne filmy z Czech, Cypru, Łotwy czy Rosji. Wszystkie zagraniczne pełne metraże na tegorocznym LFF są polskimi premierami. Wśród nich znajdzie się m.in. „Jelgava 94” Janisa Abele – młodego, ale już okrzykniętego objawieniem reżysera z Łotwy.


KRÓTKIE METRAŻE

Mocną stroną Lubelskiego Festiwalu Filmowego zawsze były pokazy konkursowe krótkich metraży. Dla organizatorów wydarzenia to gatunek najszybciej portretujący dynamicznie zmieniający się świat oraz nowe prądy w kinematografii. Także i w tym roku krótki metraż jest ważną częścią programu festiwalu. W tym roku będzie to 7 konkursów tematycznych: Fokus: Emocje, Fokus: Eksperyment, Fokus: Dokument, Fokus: Temat, Fokus: Pomysł, Fokus: Animacja oraz Fokus: Dzieci (7+). Tegoroczny LFF to także aż 12 pozakonkursowych bloków tematycznych, wśród których znajdziemy m.in. krótkie metraże: Animowany świat, Niedostosowani, Czego się boimy czy Świat kobiet.


WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

W programie znalazły się także wydarzenia towarzyszące, m.in. internetowe warsztaty języka filmowego, nowoczesnego pisania i mówienia o filmie oraz storytellingu. Warsztaty poprowadzą m.in. dr Marcin Maron i dr hab. Łukasz Jasina.
Program uzupełni też klub festiwalowy, w którym usłyszymy zespół Czuła Obserwacja wykonujący na żywo muzykę do awangardowych animacji Winsora McCay’a.


INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Pełny program festiwalu jest dostępny na lff.lublin.pl.
Rejestracja na seanse będzie się odbywała przez portal evenea.pl. Zarejestrowani na 15 minut przed seansem otrzymają na podany adres e-mail link do streamu. Szczegóły dotyczące transmisji dostępne tutaj.
Wydarzenia klubu festiwalowego będą dostępne na profilu LFF na Facebooku.

Udział we wszystkich pokazach filmowych oraz spotkaniach online jest bezpłatny.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
otwarta od 19 stycznia 2021
we wtorki i czwartki w godzinach 16:00-18:00
tel. 81 466 61 40
W pozostałych dniach prosimy o kontakt mailowy (kasa@ck.lublin.pl).

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 81 466 61 21
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.pl
Lubelski Festiwal Filmowy [ONLINE]
16:30 wstęp wolny FestiwalFilm

FreshMail.pl