Fotografia w dialogu

Lucjan Demidowski – spotkanie

17:00 – 2017-11-24 – Pracownia Latających Warsztatów Rękodzieła, s. 257a – wstęp wolny

Pracownia Fotografii zaprasza na spotkanie z Lucjanem Demidowskim – lubelskim artystą-fotografem, zajmującym się problemem iluzoryczności w fotografii.

Ten motyw towarzyszy od początku fotograficznemu medium i znany jest co najmniej od czasów słynnego zdjęcia topielca Hipolita Bayarda. Wspólnie zastanowimy się, jaką rzeczywistość pokazuje nam fotografia. Będzie to również okazja do rozmowy o fotografii z perspektywy artysty, który przez większość swojego życia eksploruje to medium.

Spotkanie poprowadzi Jolanta Mędrowicz, historyk sztuki, kurator wystaw sztuki współczesnej. W ramach spotkania zapraszamy na jej wykład „Dialogi sztuki z iluzją”.

Jolanta Męderowicz – historyk sztuki, kurator wystaw sztuki współczesnej w kraju i zagranicą; autorka tekstów („Exit”, „Guardian”, „Sztuka.pl”, „Rzeźba” CRP Orońsko) oraz wykładów na temat sztuki awangard XX w., neoawangardy w Polsce, fotografii, kolekcji sztuki współczesnej, rynku i kultury (UH England, WSEI, KUL), uczestnik konferencji naukowych w kraju i zagranicą. Członkini Rady Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ (od 2005), Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych (wiceprezes 2006-2013). Stypendystka MKiDN (2013).

Fotografia w dialogu
Cykl otwartych spotkań, w których poprzez warsztaty i spotkania z mistrzami fotografii dajemy możliwość zdobywania wiedzy. Szczególną uwagę poświęcamy fotografii tradycyjnej. Do współpracy zapraszamy zarówno fotografów jak i teoretyków sztuki, artystów czerpiących z fotografii i kolekcjonerów.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Marcin Sudziński
e-mail: marcin.sudzinski@gmail.com

Zobacz również

Lucjan Demidowski – spotkanie
17:00 wstęp wolny SpotkanieWizualne

FreshMail.pl