Splat!FilmFest

M.F.A.

17:15 – 2017-09-23 – Kino CK – 10 zł

Noelle, studentka kierunku artystycznego, poszukuje form twórczej ekspresji. Staje się ofiarą napaści na tle seksualnym. Dziewczyna postanawia zmierzyć się ze swoim oprawcą; dochodzi do sprzeczki, w trakcie której chłopak przypadkowo ponosi śmierć. Dziewczyna stara się wrócić do normalności. Z czasem odkrywa, że nie była jedyną ofiarą. Wymierzenie bezwzględnej kary sprawcom staje się dla niej inspiracją, na którą tak długo czekała.

M.F.A. w odróżnieniu od wielu filmów spod znaku zemsty (rape and revenge) nie korzysta z przeestetyzowanej konwencji. Nie korzysta też z komiksowych rozwiązań, skrótów fabularnych i myślowych. Sprawa jest tu potraktowana poważnie. Śmiertelnie poważnie.
Dla głównej bohaterki jedyna możliwość przepracowania traumy tkwi w usunięciu tego, który ją wywołał. Krwawa ścieżka, na którą wstępuje, by odwrócić relację kata i ofiary, staje się jednocześnie i swoistą terapią i sposobem przywrócenia równowagi w rzeczywistości społecznej. Noelle wymierza sprawiedliwość na kampusie, zabijając w imieniu nie tylko swoim ale i wszystkich skrzywdzonych dziewczyn, które są zbyt słabe, by zadbać o swoje prawa.

thriller / USA / 2017
czas trwania: 95 min

reżyseria: Natalia Leite; scenariusz: Leah McKendrick; zdjęcia: Aaron Kovalchik ; montaż: Phil Bucci ; muzyka: Sonya Belousova; obsada: Francesca Eastwood, Clifton Collins Jr., Michael Welch, Andrew Caldwell, Leah McKendrick, Peter Vack, David Sullivan, Mike C. Manning; producenci: Leah McKendrick, Shintaro Shimosawa, Mike C. Manning; produkcja: A Villainess Production In Association, GTE Productions, Syncretic Entertainment; właściciel praw: Visit Films, Dark Sky Films

Ceny biletów
10 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Monika Stolat
tel .+48 519 122 799
e-mail: stolat.monika@gmail.com
film dla osób od 16 roku życia

Zobacz również

M.F.A.
17:15 10 zł FestiwalFilm

FreshMail.pl