Lubelski Festiwal Filmowy

Małe Mrówkojady 12+

12:30 – 2018-11-03 – Kino CK – Wstęp wolny

Jak Tommy Lemenchick został legendą siódmej klasy, reż. Bastien Alexandre (Kanada) 2017, 10 min – polska premiera
Ofelia jest 11-latką z kompleksem: nigdy nie całowała się z chłopakiem. By to zmienić, najpierw musi znaleźć odpowiedniego kandydata, a następnie doprowadzić do sytuacji, w której po raz pierwszy zostanie pocałowana. Film prezentowany m.in. na MFF w Tribece.
Cisza, reż. Kim Hyo-Mi (Korea Płd.) 2016, 14 min – polska premiera
Mi-Joo zaprasza koleżanki na imprezę urodzinową. Ale dziewczyny wolą bawić się z Tofu, psem jednej z nich. Zazdrosna Mi-Joo postanawia porwać psa. Film prezentowany m.in. na MFFA w Annecy.
Dni kota, reż. Jon Frickey (Niemcy) 2018, 11 min – polska premiera
Jiro choruje, więc ojciec zabiera go do lekarza. Nie miejscu okazuje się, że chłopiec ma… kocią grypę. Film prezentowany m.in. na Berlinale.
Biały duch, reż. Aude Thuries (Francja) 2017, 25 min
Unikanie momentów ciszy w rozmowie jest prawdziwą sztuką. A pracą pana Białego jest ich powodowanie… Film prezentowany m.in. na MFF w Palm Springs.
Kwiat odnaleziony!, reż. Jorn Leeuwerink (Holandia) 2017, 7 min – polska premiera
W środku lasu rośnie piękny czerwony kwiat. Gdy nagle znika, Myszka postanawia go odnaleźć. Film nagrodzony na MFFA KLIK! w Amsterdamie.

Po pokazie zapraszamy na warsztaty

WARSZTATY DLA RODZIN

Przeznaczone dla dzieci i rodziców warsztaty, to formuła wypracowana specjalnie na potrzeby Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Pierwszy etap to seans filmowy. Zaprezentowane na nim zostaną zarówno nagrodzone, jak i nigdy nie pokazywane w Polsce produkcje dla dzieci i młodzieży. Specjalnie wyselekcjonowane filmy odkryją przed widzami nieznane światy i zapewnią im inteligentną rozrywkę. Wysoki poziom artystyczny i zróżnicowanie podejmowanych przez twórców tematów zapewni ciekawe doświadczenia nie tylko młodym widzom, ale także ich opiekunom. Po projekcji zapraszamy widzów na warsztaty. Dla grupy wiekowej 6+ będą to działania ruchowe i plastyczne.

prowadzenie: Justyna Czarnota – pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.

Ceny biletów
Wstęp wolny
Kasa Czynna:
w okresie wakacyjnym:
wt-pt: 14:00-19:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 81 466 61 21
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.pl
blok filmów połączony z warsztatami
na warsztaty obowiązują zapisy: lff.lublin.pl

Zobacz również

Małe Mrówkojady 12+
12:30 Wstęp wolny FestiwalFilmWarsztaty

FreshMail.pl