Czytelnia Dramatu

Maria Walewska

19:00 – 2018-03-10 – Sala Czarna – wstęp wolny

Walewska ze sztuki Jacka Kafla przestaje być naiwną emisariuszką, która po upojnej nocy z cesarzem miała zapytać: A Polska?
Po czytaniu zapraszamy na spotkanie z autorem sztuki.

Tutaj Maria od początku nie ma złudzeń co do zamiarów wielkiego wodza, a jej opór jest próba ratowania własnych ideałów i honoru zaślepionego tanimi pochlebstwami męża. Sztuka oparta na tekstach dwóch fabularyzowanych biografii polskiej kochanki Napoleona („Maria Walewska” Wacława Gąsiorowskiego i „The life and loves of Marie Walewska” Hrabiego D’Ornano).

tekst: Jacek Kafel; reżyseria: Daniel Adamczyk; czytają: Konrad Biel, Katarzyna Borek, Dariusz Jeż, Anna Dudziak, Michał Jóźwik, Katarzyna Tadeusz, Jarosław Tomica, Jan Tuźnik, Łukasz Witt-Michałowski

Spotkanie z Jackiem Kaflem poprowadzi Dominik Gac.

Jacek Kafel – studiował w Opolu, Wrocławiu, Kolonii i Poznaniu biologię, filozofię i polonistykę. Z pochodzenia Kresowiak urodzony i wychowany na Śląsku, z wyboru Ślązak w Wielkopolsce. Pasjonat historii Europy od czasów Rewolucji francuskiej po współczesność. Skończył z wyróżnieniem kurs kreatywnego pisania w Instytucie Badań Literackich w Warszawie. Finalista VI edycji konkursu Literacki Debiut Roku. Na co dzień menedżer w korporacji, zapalony rowerzysta, bibliofil i teatroman. Maria Walewska to debiut dramaturgiczny, owoc fascynacji epoką, postacią, a jednocześnie autorska wizja historii Polski.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Czytelnia Dramatu
tel.: 81 466 61 25
e-mail: czytelnia.dramatu@gmail.com

Zobacz również

Maria Walewska
19:00 wstęp wolny Teatr

FreshMail.pl