Jazz Bez 2017

Mark Tokar Group

20:30 – 2017-12-08 – Studio Koncertowe Radia Lublin – 20 zł cały dzień

Każdy z muzyków Mark Tokar Group przez lata wypracował własny, niepowtarzalny język artykulacji jazzowej. Co wyniknie z połączenia tych czterech muzycznych osobowości?

Mark Tokar to światowej klasy kontrabasista, jedna z ciekawszych osobowości ukraińskiej sceny jazzowej. Grał z m.in. Kenem Vandermarkiem, Stevem Swellem, Timem Daisy’m, Fredem Frithem, Mikołajem Trzaską, czy Wacławem Zimplem.
Michael Balog – ukraiński saksofonista jazzowy, improwizator i autor muzyki eksperymentalnej i medytatywnej. Uczestnik słynnej grupy etno-jazzowej ShockolaD, współautor projektu „ΕΣΧΑΤΟΦΟΝIΑ” i wielu międzynarodowych kolektywów.
Alexey Artemov jest perkusistą i kompozytorem. Przez ostatnie dwa lata pracował w Nowym Jorku w ramach duetu BARK. Komponuje muzykę jazzową, awangardową, rockową i ambient.
Tomek Gadeki jest polskim saksofonistą. Założyciel słynnego improwizacyjnego projektu Olbrzym i Kurdupel. Grał m.in. z: Mikołaj Trzaską, Pauliną Owczarek, Rafałem Mazurem, Lonker See. Pisze muzykę do filmów, współpracuje z teatrami.

Mark Tokar – vocal, contrabas
Misha Balog – tenor & soprano saxophones, bansuri
Alexej Artemov – drums
Tomek Gadecki – baritone & tenor saxophones

Ceny biletów
20 zł cały dzień
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Adam Szczepanek
e-mail: jazzbezwlublinie@gmail.com

Zobacz również

Mark Tokar Group
20:30 20 zł cały dzień FestiwalMuzyka

FreshMail.pl