Most Kultury

Miastowa Sobótka – Orkiestra Św. Mikołaja

20:00 – 2020-07-03 – Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim – wstęp wolny

Tegorocznej Sobótce bliżej terminem do jej wschodniego odpowiednika, czyli święta Iwana Kupały obchodzonego według kalendarza juliańskiego 6 lipca.

Wydarzenie przeniesione do Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim

Sobótka, odbywająca się w Wigilię św. Jana przejęła jeszcze przedchrześcijańskie tradycje związane z kultem solarnym. Od wieków w noc przesilenia letniego w krajach półkuli północnej spotykano się przy ognisku, nad wodą czy na pobliskiej górze. Sobótka jawi się świętem młodości, miłości i magii, niespotykanej mocy ziół, ale także czarownic, puszczania wianków i poszukiwania kwiatu paproci. Współczesna kultura szybko podchwyciła magiczną symbolikę Kupalnocki i w okolicach św. Jana zaczęto organizować koncerty, festiwale i festyny nawiązujące do malowniczych zabaw emanujące radością z przyjścia lata i kanikuły.
Noc Świętojańska ma też niezwykłe znaczenie dla Orkiestry Świętego Mikołaja, która zafascynowana tym letnim świętem celebruje je wraz ze swoimi fanami po raz kolejny na Moście Kultury nad Bystrzycą.

Zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
http://ck.lublin.pl/wp-content/uploads/2020/07/oświadczenie-uczestnik-wydarzenia.pdf

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
http://ck.lublin.pl/wp-content/uploads/2020/07/Klauzula-informacyjna-o-przetwarzaniu-danych-osobowych-uczesnika-wydarzenia.pdf
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie Rewiry
tel: 81 466 61 22
e-mail: rewiry.lublin@gmail.com

Zobacz również

Niewinni + Zbyszek Kowalczyk

Zbyszek Kowalczyk wykona utwory własne oraz kompozycje zaliczane do kanonu polskiego bluesa.

Most Kultury

W związku ograniczeniami wynikającymi z wytycznych sanitarnych i administracyjnych dotyczących organizacji wydarzeń plenerowych w czasie pandemii Covid-19 niestety nie możemy w najbliższy weekend (3-5 lipca) spotkać się na Moście Kultury. Mamy jednak plan M - zielona Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim!

Pierwszy koncert w Wirydarzu – NeoKlez!

„Energetyzująca i bezkompromisowa grupa NeoKlez" - takimi słowami najczęściej zaczynają się zapowiedzi ich koncertów. Prezentują własne, łobuzerskie i energetyczne spojrzenie na muzykę, a ich kompozycje charakteryzuje nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz łączenie tradycyjnego brzmienia z elementami współczesnej muzyki popularnej.

Dobrze, że jesteście

Po trzech miesiącach nareszcie będziemy mogli spotkać się na żywo. Już 12 czerwca otwieramy dla Was Centrum Kultury w Lublinie!
Miastowa Sobótka – Orkiestra Św. Mikołaja
20:00 wstęp wolny Muzyka

FreshMail.pl