Międzynarodowy Dzień Tańca 2017

19:00 – 2017-04-29 – Centrum Kultury, Centrum Spotkania Kultur – 0-100 zł

W roku jubileuszu 700-lecia Lublina lubelscy tancerze obchodzić będą swoje święto w wyjątkowy sposób. 

Dwudniowy, przygotowany specjalnie z tej okazji program będzie manifestacją piękna i różnorodności sztuki tańca oraz potencjału lubelskiego środowiska tanecznego.

28 kwietnia, godz. 18.00: Etiudy choreograficzne / Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie, wstęp wolny
Etiudy choreograficzne zostały zrealizowane przez młode tancerki i choreografki działające na co dzień w Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca.

Kręgi — work in progress
choreografia: Natalia Sykut; taniec: Magdalena Ciupa, Jagoda Chudzik, Joanna Dudek, Ewelina Drzał-Fiałkiewicz, Maria Micek, Joanna Pędzisz; Muzyka: Four Tet – Lion (Jamie XX remix)
Choreografia powstała w ramach pracy dyplomowej Natalii Sykut podsumowującej studia na kierunku Choreografia i Techniki Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi. Bazuje na autonomicznych elementach ruchowych, przeplatających się ze sobą w różnych konfiguracjach; zapętlających się lub tworzących wraz z innymi ciąg uporządkowanych figur i kroków.

Classicamente
koncepcja i choreografia: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz; taniec: Agata Janczak; muzyka: Wolfgang Amadeusz Mozart;
To historia piękna i poszukiwania ideału zarówno w formie zewnętrznej, jak i wewnętrznych dążeniach. Refleksja nad tym, czym jest okupione dążenie do doskonałości. Młodziutka tancerka, która wykonuje choreografię przygotowaną przez Ewelinę Drzał-Fiałkiewicz tańczy na codzień w DDK Węglin.

Axolotl
choreografia/taniec: Joanna Dudek; muzyka: Axolotl, Blixa Bargeld
Fuzyjna choreografia eksperymentalna bazująca na technice tańca współczesnego i belly dance.

chercher
Choreografia/Taniec: Maria Micek
Muzyka: Exist Strategy

„Ujednoznacznienie”
Koncepcja, choreografia, taniec: Ewelina Drzał Fiałkiewicz
Symbole, definicje, znaczenia. Jak często posługując się nimi masz wrażenie, że Twój rozmówca mówi na inny temat?

Trofia
koncepcja i choreografia: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz; taniec: Magdalena Ciupa, Joanna Dudek, Maria Micek, Natalia Sykut; scenografia: Grzegorz Fiałkiewicz
„Trofia” odnosi się do czerpania energii, inspiracji, pomysłów z otoczenia, przedmiotów i ludzi, którzy znajdują się w tej samej przestrzeni, poczucia ograniczenia związanego z przebywaniem w zamkniętej społeczności, rywalizacji między jej członkami oraz potencjalnie wyczerpującą się inspiracją. Czy potrzeba zmian może ograniczyć się do modyfikacji otoczenia, czy musi wiązać się ze zmianą środowiska?

28 kwietnia, godz. 20.00: Taniec na 7 wzgórzach – widowisko na 700-lecie Miasta Lublin / plac Teatralny 1, wstęp wolny

Ze względu na warunki atmosferyczne spektakl „Taniec na siedmiu wzgórzach” został odwołany.

O nowym terminie poinformujemy wkrótce.

fot. Iwona Burdzanowska

Sztuka tańca spotka się tu z ilustracją muzyczną, warstwą literacką i oprawą wizualną. Fabularną osnową spektaklu będzie charakterystyczne dla Lublina położenie na siedmiu wzgórzach, jako metafora połączenia osobnych światów – technik tanecznych – w jednej opowieści. Wspólna akcja performatywna obejmie formy tradycyjne i nowoczesne – tańce ludowe, taniec dawny, balet, style towarzyskie, street dance, taniec współczesny.

29 kwietnia, godz. 19.00: Horses in the Sky — Kibbutz Contemporary Dance Company / Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur

Prezentacja spektaklu „Horses in the Sky” to wspólne przedsięwzięcie Lubelskiego Teatru Tańca i Centrum Spotkania Kultur. Zaproszenie jednego z najsłynniejszych teatrów tańca w roku jubileuszu 700-lecia naszego miasta jest znakomitą okazją do podkreślenia ogromnego znaczenia sztuki tańca dla Lublina i jego mieszkańców, a także potencjału organizacyjnego lubelskich koordynatorów wydarzenia. Ponadto kwietniowa wizyta Kibbutz CDC w Lublinie będzie pierwszą i jedyną prezentacją spektaklu „Horses in the sky” w Polsce.

Szczegółowe informacje

29 kwietnia, godz. 22.00: Impro contemporary / wstęp wolny, Piwnice Centrum Kultury w Lublinie

Jam session z udziałem muzyków 9. Lublin Jazz Festiwalu wraz ze środowiskiem improwizatorskim z Lublina i tancerzami. Improwizacje muzyczno-taneczne będą poprzedzone wydarzeniem 9. edycji Lublin Jazz Festiwalu – koncertem Joseph Wieniawski Sextet. To projekt artystyczny popularyzujący wybitne osiągnięcia polskiej kultury muzycznej. Powołany zespół zreinterpretuje utwory Józefa Wieniawskiego, lubelskiego kompozytora, którego 180. rocznica urodzin wypada w 2017 r.

30 kwietnia: Masterclass z Kibbutz Contemporary Dance Company
Sala Prób Centrum Kultury w Lublinie
zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

Warsztaty prowadzone przez tancerzy i artystów będących członkami znanego na całym świecie zespołu Kibbutz Contemporary Dance Company. W ramach warsztatów prowadzący pokażą unikalny język ruchu wypracowany przez dyrektora artystycznego zespołu oraz głównego choreografa Rami Be’er. Warsztaty zostały przygotowane specjalnie dla profesjonalnych tancerzy oraz studentów tańca. Warsztatowicze będą mogli zmierzyć się z wyrazistym, dynamicznym i fizycznym językiem ruchu, który wyraża totalność ludzkiej ekspresji. Specjalną uwagę prowadzący położą na muzykalność, wyobraźnię oraz wykorzystanie zmysłów z uwzględnieniem techniki, fizycznej kontroli oraz świadomości cielesnej.

Ceny biletów
0-100 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Lubelski Teatr Tańca
tel.: 81 466 61 46
e-mail: taniec@ck.lublin.pl
Międzynarodowy Dzień Tańca 2017
19:00 0-100 zł TaniecTeatr

FreshMail.pl