Konfrontacje

Miód dla dakini

19:00 – 2018-03-08 – Kino CK – 12 / 15 zł

Oryginalne połączenie kryminału noir z poetyką buddyjskich przypowieści i realistycznym portretem współczesnego Bhutanu.

Mrukliwy Kinley prowadzi śledztwo w sprawie zaginionej przeoryszy ukrytego w bhutańskich lasach klasztoru. Podejrzenia mieszkańców kierują uwagę policjanta na mieszkającą samotnie piękną przybyszkę, której przypisują demoniczne zdolności. Zaintrygowany tajemniczą postacią i jej opowieściami, pochodzącymi z tej strony rzeczywistości, którą do tej pory z cynizmem lekceważył, Kinley podąża jej śladem.

Reżyserka wykorzystuje motywy z opowieści o dakiniach – oświeconych kobietach i żeńskich buddach. Te personifikacje żeńskiej energii seksualnej, dbają o przekazywanie mądrości i praktyk przeszłych pokoleń, spotykały się z oskarżeniami o uprawianie czarnej magii i uwodzicielskie podstępy. Historia rozgrywa się w otoczeniu urzekającej górskiej przyrody, towarzyszącej dwójce bohaterów w poszukiwaniu prawdy. Tłem fabuły stają się społeczne i polityczne realia kraju, który dynamicznie się rozwija, próbując jednocześnie ocalić to, co najważniejsze dla kulturowej tożsamości.

reżyseria: Dechen Roder
obsada: Jamyang Jamtsho Wangchuk, Sonam Tashi Choden, Kunga T. Dorji, Cencho Dorji, Deki Yangchen
kryminalny/ Bhutan/ 2017
czas trwania: 132 min

Ceny biletów
12 / 15 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl

Zobacz również

Miód dla dakini
19:00 12 / 15 zł Film

FreshMail.pl