Kino Smakuje

Miód

18:00 – 2018-02-18 – Kino CK – 5 zł

Wypełniony odgłosami przyrody i niezwykłymi obrazami film Semiha Kaplanoğlu ukazuje harmonię świata, którego często nie rozumiemy.

Yusuf jest jedynakiem, który mieszka z rodzicami w małej wiosce pośród gór. Jego ojciec, Yakup, zajmuje się tradycyjnym pszczelarstwem. Jego zajęcie jest dość niebezpieczne – leśne ule umieszcza na szczytach wysokich drzew. Sześcioletni chłopiec często towarzyszy ojcu w wyprawach, a las, staje się dla niego miejscem pełnym magii i przygód. Yusufa i Yakupa łączy niezwykle silna więź: syn podziwia akrobatyczne umiejętności ojca, dzieli się z nim tajemnicami i z dumą czyta dla niego na głos. Inaczej niż w szkole – gdy nauczyciel wywołuje go do odpowiedzi, chłopiec jąka się. Marzy o zdobyciu odznaki za umiejętność głośnego czytania, którą otrzymują tureccy pierwszoklasiści. Beztroskie dzieciństwo kończy się gdy ojciec coraz dłużej nie wraca z dalekiej wyprawy w góry po miód…

Beztroskie dzieciństwo kończy się gdy ojciec coraz dłużej nie wraca z dalekiej wyprawy w góry po miód… Charakterystyczny dla “trylogii Yusufa” brak muzyki pozwala widzowi zagłębić się w naturalnych dźwiękach przyrody. Tak samo jak obrazy, zapachy czy smak potraw, które reżyser mistrzowsko odtwarza, uruchamiając w widzu pamięć dziecięcych doznań.

reżyseria: Semih Kaplanoğlu
obsada: Bora Altas, Erdal Besikçioglu, Tülin Özen
obyczajowy/ Turcja / 2010
czas trwania: 103 min

Kino smakuje

Coraz więcej uwagi poświęcamy zdrowemu odżywianiu, świadomości tego, co i jak jemy. Kulinaria są niewątpliwie na topie. Zakładamy blogi z przepisami, uczymy się fotografować potrawy, chodzimy do dietetyków… slow food, fit food, good food! Kino od dawna inspiruje się sztuką kulinarną i czerpie z niej tematy opowiadanych historii. Również na ekranie kinowym Centrum Kultury roi się od fantastycznych potraw, smaków i zapachów, kuchennych historii.

Ceny biletów
5 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl
napisy w j. polskim

Zobacz również

Miód
18:00 5 zł Film

FreshMail.pl