Monika Chlebek, Dawid Czycz: Grayscale

12:00 – 2019-01-19 – Galeria Biała – wstęp wolny

Koncepcja całości wystawy została oparta o formułę dotyczącej skali szarości, zaś tematyczny zakres wystawy dotyczy tego wszystkiego, co znajduje się między czernią i bielą.

To druga wspólna wystawa Moniki Chlebek i Dawida Czycza o takim samym tytule. Pierwsza odbyła się w Dreźnie w 2016 roku. Wspólne przedsięwzięcie okazało się aktywnym obszarem poszukiwań i stało się kreacyjnym wyzwaniem, które chcą kontynuować w znacznie poszerzonej formie.

Formalnie Monika Chlebek zaprezentuje obrazy, kolaże i fotografie oraz przestrzenną instalację tematycznie nawiązującą do tytułu wystawy. Dawid Czycz wyeksponuje kilka minimalistycznych instalacji z blachy stalowej, które będą wyposażone w systemy dźwiękowe i będą generować „szary szum”. To autorskie pojęcie dotyczące dźwięku stanie się pewnym dźwiękowym chaosem wzbudzającym niepokój, który to będzie znacząco wzmagał oddziaływanie obrazów artystki. Kolejną rozbudowaną częścią wystawy będzie również projekt Dawida pt. „Black Noise”:

Projekt Black Noise składa się z obrazów, kompozycji martwej natury oraz instalacji dźwiękowych. Moim zamierzeniem jest stworzenie sytuacji, w której odrębne elementy stanowią synestetyczny odbiór. Nieodłącznym elementem projektu jest czerń, która w przeciwieństwie do innych barw, absorbuje pełne spektrum światła widzialnego. Stanowi walor pozwalający ukazać zanikanie, zatapianie się w otchłań.

Dawid Czycz

Obrazy, kolaże i fotografie Moniki Chlebek będą współgrającą strukturą, która wniesie pewnego rodzaju niepokój czy napięcie, dysharmonię, zaburzenie, dyskomfort. Chodzi tu o szum jako wartość kreacyjną.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
w lipcu:
wt-pt: 14:00-19:00
w pozostałe dni na godzinę przed wydarzeniami biletowanymi
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Galeria Biała
tel. 81 466 61 38
e-mail: biala@ck.lublin.pl
wystawa dostępna:
pon-sb, w godz 12:00-18:00
do 25 stycznia

Zobacz również

Monika Chlebek, Dawid Czycz: Grayscale
12:00 wstęp wolny Wizualne

FreshMail.pl