Most Kultury

20:00 – 2018-06-14 – Most im. Mariana Lutosławskiego – wstęp wolny

Historyczny most na trzy letnie miesiące staje się miejscem warsztatów, koncertów, wystaw, pokazów filmowych i potańcówek.

Wydarzenia na Moście Kultury aktywizują i ożywiają tę specyficzną, zabytkową część miasta i jest popularnym miejscem spotkań. Dzięki realizacji tego projektu Most im. Mariana Lutosławskiego na Bystrzycy łączy nie tylko cztery dzielnice Lublina (Śródmieście, Bronowice, Kośminek i Za Cukrownią), lecz stał się także przestrzenią łączenia różnych środowisk.To głównie do mieszkańców tych dzielnic adresowany jest program Mostu Kultury, przygotowywany przy współpracy z lokalną społecznością oraz radami dzielnic.

Zobacz program Mostu Kultury na czerwiec

Zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie Rewiry
tel: 81 466 61 22
e-mail: rewiry.lublin@gmail.com

14.06czwartek
20:00
Kapela Butrynów - pograjka
  • Rodzinna kapela kontynuująca bogate, muzyczne tradycje regionu janowskiego i Roztocza Zachodniego. Grają do tańca i posłuchu na sukach, skrzypcach, basach i bębnie. W latach 90. XX w. Zbigniew Butryn podjął się rekonstrukcji suki biłgorajskiej oraz odtworzenia sposobu gry na niej. Oprócz ludowych ballad, kołysanek, pieśni sierocych czy dziadowskich, repertuar kapeli stanowią także „ordynackie nuty” czyli siarczyste oberki, krowiarze, podróżniaki i skoczne polki zasłyszane od najznakomitszych wiejskich muzykantów z okolic Janowa Lubelskiego.
Most Kultury
20:00 wstęp wolny MuzykaTaniecWarsztaty

FreshMail.pl