National affairs

18:00 – 2017-12-10 – Sala Widowiskowa – bezpłatne wejściówki

Ciało wytwarza przestrzenie ryzyka i zagrożenia. Samo siebie podważa. Bywa nienormatywne, chore i niepełnosprawne.

Bywa, że działa wadliwie, na poziomie somatycznym stając się tym samym ciałem niepoprawnym politycznie. Proces osobliwej komunikacji ze światem zaczyna zawsze od siebie: wystawia się, jest niepokorne, nieustannie konstruuje się i rewiduje, dekonstruuje i konstruuje na nowo. Jest subwersywne, przekracza granice wyznaczane przez władzę polityczną oraz kulturową, której podlega. Uczestniczy we współczesnych rytuałach – świadomie i nie. Czerpie z różnych kultur – wciąż od nowa wytwarza się z tego, co z nich dla siebie przyswaja.

Ciało jest procesem. Nie posiada raz na zawsze danej tożsamości ani płci, ale przywiązuje się do obiektów, miejsc, zwierząt, głosów czy nawet elementów wirtualnego świata. Szuka nowych sposobów komunikacji. Szuka kontaktu i bliskości w sposób, na jaki (nie) pozwala otaczający je kontekst.

Ciało poszukujące kontaktu z drugim ciałem – ciało ryzykowne – jest dziś zmuszone przekraczać tradycyjne modele intymności. Ucieka się do odruchów bezwarunkowych. Korzysta z ekspresji i z afektu.
Ciało białego człowieka wielu narodowości.
Ciało zbuntowane i niesubordynowane.
Ciało potykające się o wzorce i „ślizgające się” po stereotypach.

koncepcja i choreografia: Iza Szostak; performans: Julia Stawska aka Girl Zonta, Iza Szostak, ZIPPER, Crawler, Edek; oprawa wizualna: Karolina Mełnicka i Stachu Szumski; muzyka live: Kuba Słomkowski; światła: Michał Głaszczka; konsultacje dramaturgiczne: Magda Ptasznik, Michał Grzegorzek, Anka Herbut; operatorzy robotów: Tomasz Gołaszewski, Dominik Skrzypkowski, Mary Szydłowska; foto: Bartek Górka; wydarzenie w ramach Centrum w Procesie; organizatorzy: Fundacja Burdąg, Centrum W Ruchu; koproducent: Maat Festival; partner: Nowy Teatr w Warszawie; projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa; roboty dostarczyło Koło Naukowe Robotyków KNR MEiL PW; konstruktorzy: ZIPPER – Tomasz Gołaszewski i Rafał Rosołek, crawler – Adam Sikorski, Konrad Aleksiejuk i Mateusz Baczewski, Edek – Bartosz Grabczak;ogromne podziękowania dla: Piotr Zonta Król, Kasia Stawska, Koło Naukowe Robotyków KNR MEiL PW

Ceny biletów
bezpłatne wejściówki
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
bezpłatne wejściówki dostępne w kasie od 1 grudnia

Zobacz również

National affairs
18:00 bezpłatne wejściówki FestiwalTaniecTeatr

FreshMail.pl