Lubelski Festiwal Filmowy

16:30 - 23.11.2020 - Online - wstęp wolny - więcej
Lubelski Festiwal Filmowy

16:30 - 23.11.2020 - wstęp wolny - więcej

Rzeczywistość bywa przytłaczająca. Jedni radzą sobie z jej nieustannymi zmianami lepiej, inni gorzej. Ci bohaterowie należą do tej drugiej grupy. A może wręcz przeciwnie?

Przykrywka/Cover, reż. Vahid Alvandifar (Iran) 2019, 15’
Dwóch mężczyzn przewozi z kostnicy zwłoki swojego przyjaciela. Kiedy okaże się, że ich towarzysz wcale nie jest martwy, będą musieli podjąć trudną decyzję.
Dziedzictwo/Legacy, reż. Daniel Kazankov (Słowacja) 2019, 21’
Igor jest Rosjaninem, który opuścił ojczyznę dla lepszego życia w Czechosłowacji. W nowej rzeczywistości czuje się osamotniony. Postanawia popełnić samobójstwo, ale wcześniej chce załatwić niedokończone sprawy.
Polska premiera.
Koselig (rzeczownik/czasownik)/Koselig (noun/verb), reż. Cassie LeFevre (USA) 2020, 10’
Alecko, amerykański reżyser, próbuje przybliżyć swoim rodakom ideę Slow TV, którą jest zafascynowany. Najdłuższy film zrealizowany w tej formie trwał 134 godziny. Alecko chce pobić ten rekord.
Wyjątkowa okazja/An Unique Opportunity, reż. Joël Curtz (Francja) 2019, 14’
Jest lato. Lazare podwozi dwie autostopowiczki, które skłaniają go do zmiany planów.
Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand i MFF w Rotterdamie. Polska premiera.
Marcel, reż. Marcin Mikulski (Polska) 2019, 26’
Marcel uwielbia swoje życie, bo nikt go nie zauważa: kanar w autobusie, szef w biurze, zakochani w windzie… Niestety jego idealny świat wywróci się do góry nogami pewnego letniego, pochmurnego dnia. I będzie już tylko gorzej.
Nagroda Publiczności na FF Opolskie Lamy.

Niedostosowani – krótkie metraże (pokaz tematyczny) – online

Kinoteatr Projekt