Konfrontacje

(Odwołane) Dom, który zbudował Jack

14:00 – 2019-01-19 – Kino CK – 12 / 15 zł

Informujemy, że w związku z żałobą po śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, odwołujemy część wydarzeń Centrum Kultury w Lublinieszczegóły.

To podszyte czarnym humorem, długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera – reżysera „Nimfomanki”. Prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła.

Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?

Trier nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach („Przełamując fale”, „Tańcząc w ciemnościach”). Tym razem postanowił opowiedzieć o złym mężczyźnie, sięgając po motywy z malarstwa Francisa Bacona, poezję Williama Blake’a i muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda. Poprzez postać mrocznego estety, Lars von Trier obśmiewa społeczną hipokryzję i demaskuje mechanizmy politycznej poprawności. „Dom, który zbudował Jack” to prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła.

reżyseria. : Lars von Trier
obsada: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman, Riley Keough
thriller / Dania, Francja, Niemcy, Szwecja / 2018
czas trwania: 155 min

Ceny biletów
12 / 15 zł
Kasa Czynna:
w lipcu:
wt-pt: 14:00-19:00
w pozostałe dni na godzinę przed wydarzeniami biletowanymi
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl
film z brutalnymi scenami przemocy, dla widzów od 18 roku życia

Zobacz również

(Odwołane) Dom, który zbudował Jack
14:00 12 / 15 zł Film

FreshMail.pl