Odyseja performera. Kateksja

12:00 – 2018-02-17 – Sala prób nr 3 – 25 zł - dwudniowy karnet

Zapraszamy na warsztaty przeznaczone dla młodzieży i dorosłych zainteresowanych sztuką performance i odkrywaniem własnej ekspresji.

Podczas zajęć podejmiemy próbę analizy sztuki performance, przedstawienia różnych strategii tworzenia i wspólnego wejścia w sytuacje performatywne. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, skąd bierze się performance i jakie znaczenie ma przy tym zaspokajanie podświadomych impulsów. Tematem przewodnim stanie się pojęcie kateksji czyli procesu inwestycji energii w działanie lub wyobrażenie. Przyjrzymy się wewnętrznej drodze performera, procesowi twórczemu, rozpoznawaniu swoich potrzeb, satysfakcji z działania oraz jej braku.

Zajęcia będą składały się z części teoretycznej, w której przedstawimy pojęcie kateksji w szerszym kontekście sztuki i nauki. W części laboratoryjnej będziemy pracować w oparciu o ruch, działania indywidualne i grupowe przy użyciu różnych metod. Ostatnim elementem będzie otwarta scena performance, gdzie każdy z uczestników będzie mógł upublicznić wybrane punkty swojej wewnętrznej wędrówki w kierunku performance.

Warsztaty rozpoczną nowy cykl „Odyseja performera” dedykowany różnym zagadnieniom.

prowadzenie: Paweł Korbus, Marta Ryczkowska

Ceny biletów
25 zł - dwudniowy karnet
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
e-mail: karuzela.sztuki@op.pl
zapisy
pod adresem e-mail: kasa@ck.lublin.pl
opłata za udział w dwudniowym cyklu spotkań: 25 zł

Zobacz również

Odyseja performera. Kateksja
12:00 25 zł - dwudniowy karnet Warsztaty

FreshMail.pl