Ogród rozkoszy ziemskich

21:00 – 2020-07-02 – Wirydarz – wstęp wolny

Na ekranie Wirydarza Centrum Kultury zagości nowy cykl filmowy, inspirowany obrazem Hieronima Boscha.

Dzieło Boscha pt. „Ogród rozkoszy ziemskich” wraca do Centrum Kultury w odmienionej formie i w nieco innym znaczeniu. Obraz stał się dla nas inspiracją podczas pracy nad kształtem filmowego repertuaru. W „ogrodzie” CK zaprezentujemy dzieła, które swoją tematyką nawiązują do tego, zagadkowego tryptyku. Aby lepiej zrozumieć co dzieje się w naszym „ogrodzie rozkoszy”, którym jak zdaje się sugerować Bosch jest nasza egzystencja proponujemy szereg odważnych tytułów kinowych z ostatniej dekady. Wybraną selekcją filmów chcemy udowodnić, że za scenami „dla dorosłych” często kryje się przysłowiowe „drugie dno”, stanowiące o wartości artystycznej prezentowanego dzieła.

;

PROGRAM:

2.07, godz. 21:00Wstyd / Wirydarz CK / wstęp wolny
9.07, godz. 21:00The Square / Wirydarz CK / wstęp wolny
16.07, godz. 21:00Climax / Wirydarz CK / wstęp wolny
30.07, godz. 21:00Kosmos / Wirydarz CK / wstęp wolny

WSTYD

„Wstyd” to pulsująca emocjami, przeznaczona wyłącznie dla dorosłej publiczności opowieść o współczesnych związkach. nominowany do Złotych Globów i uznany w wielu rankingach za najlepszy film roku, stał się dramatem erotycznym na miarę naszych czasów.

czytaj więcej

THE SQUARE

„The Square” to przewrotne, błyskotliwe kino niedające się w żaden sposób zaszufladkować. Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes film Rubena Östlunda („Turysta”), z Elisabeth Moss (seriale „Opowieść podręcznej” i „Tajemnice Laketop”), Dominikiem Westem („Dumni i wściekli”) i Claesem Bangiem w rolach głównych, wywołał zachwyty i dziki śmiech podczas pokazu w Cannes. Śmiali się widzowie i śmiało się jury, w którym o nagrodach decydowali Pedro Almodóvar, Maren Ade, Paolo Sorrentino i Park Chan-wook.

czytaj więcej

 

CLIMAX


„Climax” to hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé. Najnowsze dzieło reżysera „Love” „Nieodwracalne” i „Wkraczając w pustkę” stało się sensacją NA festiwalu w Cannes W 2018 roku, gdzie okrzyknięto je szatańską wersją „Step Up”.

czytaj więcej

 

KOSMOS

Nagrodzony za reżyserię w Locarno, ostatni film Andrzeja Żuławskiego to luźna adaptacja mrocznej powieści Witolda Gombrowicza o tym samym tytule. „Kosmos” to metafizyczny thriller noir, uwodzący pięknem kadrów i erotyczną historią rozgrywającą się w niedopowiedzeniach.
czytaj więcej

Każdy uczestnik wydarzenia zostanie poproszony o wypełnienie oświadczenia o stanie swojego zdrowia zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia

Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa uczestników

Regulamin funkcjonowania Centrum Kultury w związku z organizacją imprez i wydarzeń kulturalnych w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
http://ck.lublin.pl/wp-content/uploads/2020/07/oświadczenie-uczestnik-wydarzenia.pdf

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
http://ck.lublin.pl/wp-content/uploads/2020/07/Klauzula-informacyjna-o-przetwarzaniu-danych-osobowych-uczesnika-wydarzenia.pdf
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl
Ogród rozkoszy ziemskich
21:00 wstęp wolny Film

FreshMail.pl