Splat!FilmFest

Opętanie

13:30 – 2017-09-16 – Kino CK – 5 zł

Małżeństwo Marka i Anny przechodzi bardzo poważny kryzys. Kobieta chce rozwodu, mężczyzna jednak nadal ją kocha i pragnie wiedzieć, co stoi za jej decyzją. Śledztwo ujawnia, ze jego żona ma kochanka. Zostawia jednak również i jego. Obaj mężczyźni zostali porzuceni dla czegoś zupełnie innego. Czegoś przerażającego.

Oto najbardziej rozpoznawalny film Andrzeja Żuławskiego, wokół którego roztacza się aura dzieła niezwykłego. Z jednej strony horror, z drugiej kino autorskie. Groza nie przybiera tu postaci tak dobrze znanej z głównonurtowego kina, jest za to czymś tajemniczym, czymś nienazwanym. To w końcu wyprawa w odmęty ludzkiej duszy, do tego, co w niej najbardziej dzikie i przerażające. Dla jej celów Żuławski nie cofa się przed niczym, jak gdyby sam był opętany – pasją dotarcia do prawdy, dotknięcia czegoś istotnego o nas samych.

Po filmie zapraszamy na spotkanie z Xawerym Żuławskim

horror, dramat / Francja, RFN / 1981
czas trwania: 124 min

reżyseria: Andrzej Żuławski; scenariusz: Andrzej Żuławski, Frederic Tuten; zdjęcia: Bruno Nuytten; montaż: Marie-Sophie Dubus, Suzanne Lang-Willar; muzyka: Andrzej Korzyński; obsada: Isabelle Adjani, Sam Neill, Margit Carstensen, Heinz Bennent

Ceny biletów
5 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Monika Stolat
tel .+48 519 122 799
e-mail: stolat.monika@gmail.com
film dla osób pełnoletnich
film w języku angielskim z polskimi napisami

Zobacz również

Opętanie
13:30 5 zł FestiwalFilm

FreshMail.pl