Splat!FilmFest

Orazio’s clan

15:30 – 2017-09-24 – Sala Widowiskowa – wstęp wolny

Świetnie zrealizowana groteska, w której odejście od stereotypowego obrazu bohaterów na rzecz ukazania ich codzienności daje ten sam komiczny efekt, co portret duetu policjantów w „Małym Quinquinie”

Trojka wampirów – Cyganów przyrzeka że nie będzie pić ludzkiej krwi. Gdy znajdują nieprzytomną dziewczynę, łamią swoje postanowienie, Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że nie tylko oni interesują się nieznajomą.

Obraz wampiryzmu zaproponowany w filmie różni się od dominującego. Członkowie tytułowego klanu Orazia mieszkają w przyczepie kempingowej na pustkowiu, chodzą na terapię uzależnienia od krwi czy narzekają na rasizm. Nigdzie im się nie spieszy – tu i teraz jest dla nich zawsze. I choć uważają to za rażącą niesprawiedliwość, nie można się specjalnie dziwić, że do tej pory członkowie klanu Vlada cieszyli się znacznie większą popularnością. Kto wie, może ten film to pierwszy krok ku uzyskaniu należnego im statusu?

komedia / Szwajcaria / 2016
czas trwania: 42 min

reżyseria: Riccardo Bernasconi, Francesca Reverdito; scenariusz: Riccardo Bernasconi, Francesca Reverdito, Giacomo Mondadori; zdjęcia: Giacomo Frittelli; montaż: Riccardo Bernasconi; muzyka: Marco Monti, Andrea Ragusa; obsada: Toni Pandolfo, Marco Brinzi, Paolo Vercelloni, Valentina Violo; producer(s): Riccardo Bernasconi; produkcja: Studio Asparagus; właściciel praw: Studio Asparagus

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Monika Stolat
tel .+48 519 122 799
e-mail: stolat.monika@gmail.com
film dla osób od 12 roku życia
film w języku włoskim z polskimi napisami

Zobacz również

Orazio’s clan
15:30 wstęp wolny FestiwalFilm

FreshMail.pl