18:00 - 17.02.2020 - Kino CK - 8/10 zł - więcej

18:00 - 17.02.2020 - 8/10 zł - więcej
Kup bilet

Zapraszamy na pokaz krótkometrażowych fabuł, które w tym roku zostały wytypowane do wyścigu o największą ilość głosów członków Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii.

Podczas tegorocznego rozdania nagród konkursu o jej złotą statuetkę zawalczy 15 filmów krótkometrażowych w 3 kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Mimo że rzadziej wspominane w mediach niż filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie.

PROGRAM:

Brotherhood / reż. Meryam Joobeur, Maria Gracia Turgeon / Kanada, Szwecja, Tunezja, Katar / 2018 / 25’
Mohamed jest pasterzem mieszkającym na wiejskich terenach w Tunezji z żoną i dwoma synami. Jest głęboko wstrząśnięty, kiedy jego najstarszy syn Malik wraca do domu po długiej podróży z tajemniczą nową żoną.
Nefta Football Club / reż. Yves Piat, Damien Megherbi / Francja, Tunezja, Algieria / 2018 / 17’ W tunezyjskiej wiosce dzieci grają w piłkę nożną na pustkowiach. Tymczasem Abdallah i Mohammed spotykają osła ze słuchawkami na uszach i torbami pełnymi białego proszku na plecach. Dwaj młodzi bracia postanawiają zabrać te torby do swojej wioski.
The Neighbors’ Window / reż. Marshall Curry / USA / 2019 / 20’
30 kilku letnia gospodyni domowa z trójką małych dzieci przeżywa kryzys widząc młode, korzystające z życia małżeństwo, które wprowadziło się do mieszkania po drugiej stronie ulicy.
Saria / reż. Bryan Buckley, Matt Lefebvre / USA / 2019 / 23’
SARIA bada niewyobrażalne trudności z jakimi borykają się młode sieroty w Virgen de La Asuncion Safe Home w Gwatemali, prowadzące do tragicznego pożaru, w którym zginęło 41 osób w 2017 roku. Śledzimy historię dwóch nierozłącznych sióstr – 12 letniej Sarii oraz jej 14- letniej siostry Ximeny, które walczą z przemocą fizyczną w instytucji, która ma je chronić. W desperacji siostry wymyślają śmiały plan ucieczki dla wszystkich sierot.
A Sister / reż. Delphine Girard / Belgia / 2018 / 17’
Noc. Samochód. Alie jest w niebezpieczeństwie. Aby sobie z nim poradzić, musi wykonać najważniejszy telefon w swoim życiu.

Łączny czas pokazu: 102 min

8/10 zł