Oscar Nominated Shorts: filmy aktorskie

18:00 – 2018-03-14 – Kino CK – 8 / 10 zł

Zapraszamy na pokaz filmów aktorskich, które w tym roku zostały wytypowane do wyścigu o największą ilość głosów członków Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Już w latach 30-tych doceniono znaczenie filmów krótkometrażowych dla światowej kinematografii, nagradzając najlepszych jego twórców statuetką Oscara. Kategoria ta funkcjonuje do dziś – nagrody otrzymują najlepsze krótkometrażowe filmy fabularne, dokumentalne i animowane.

PROGRAM:

 • DeKalb Elementary, reż. Reed Van Dyk / USA, 2016 / 21 min
  Steven, niestabilny psychicznie dwudziestokilkulatek, wchodzi do szkoły podstawowej z półautomatycznym karabinem. Po tym, jak nakazuje szkolnej recepcjonistce, Cassandrze, ewakuować budynek, przetrzymuje ją jako zakładniczkę i każe zadzwonić po pogotowie.
 • The Eleven O’Clock, reż. Derin Seale / Australia, 2016 / 13 min
  Psychiatra usilnie stara się pomóc pacjentowi cierpiącemu na urojenia. Jego wysiłki komplikuje fakt, że pacjent uważa się za lekarza. Za każdym razem, gdy próbuje do niego dotrzeć, sesja terapeutyczna wymyka się spod kontroli.
 • My Nephew Emmett, reż. Kevin Wilson Jr. / USA, 2017 / 20 min
  W 1955 r. dwóch białych mężczyzn wtargnęło do domu Mose Wrighta, afro-amerykańskiego kaznodziei w Mississippi, aby porwać jego 14-letniego siostrzeńca, Emmetta Tilla, który przyjechał w odwiedziny z Chicago. Emmett został oskarżony o pogwizdywanie na białą kobietę.
 • The Silent Child, reż. Chris Overton / Wielka Brytania, 2017 / 20 min
  Libby, głuchoniema czterolatka, jest najmłodszym dzieckiem w rodzinie, w której wszyscy słyszą. Nie potrafiąca się porozumieć dziewczynka zaczyna szkołę. Libby zostaje przydzielony opiekun, który uczy ją języka migowego, jednak sceptyczni rodzice niechętnie angażują się w edukację córki.
 • Watu Wote/All of Us, reż. Katja Benrath / Niemcy, 2017 / 22 min
  Przez prawie dziesięć lat Kenia była obiektem ataków terrorystycznych z Al-Shabaab. Między muzułmanami i chrześcijanami narasta atmosfera niepokoju i nieufności. Aż do grudnia 2015 r., kiedy pasażerowie autobusów muzułmańskich pokazali, że solidarność może zwyciężyć.
  łączny czas: 96 min
Ceny biletów
8 / 10 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 81 466 61 21
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.pl

Zobacz również

Oscar Nominated Shorts: filmy aktorskie
18:00 8 / 10 zł Film

FreshMail.pl